Az előadás 2005-ben elnyerte a Főváros Színházi Díját a legjobb alternatív előadásért.
Az előadás kiindulópontja a kínai történetekben a gyakran visszatérő rókatündér alakja, aki gyakran ölt emberi formát, a természet titkait mind ismeri és rendkívül érzéki természetű.
Halála percében felemeli a fejét. Fönt jár a háztetőkön, a tetőgerendák között. Az emberek tartanak tőlük. A rókaszellem megszállottjai szertelenül kezdenek viselkedni.
Amerre jársz mindenfelé a rókaszellem nyomaival találkozol.
Az Artus Stúdió gyárépületébe a nézőket és az előadókat egybefoglaló térinstalláció épül. A tonnányi bontott faanyagból felépített térben az előadások idejére a kiállítás életre kel. Először a nézők haladnak el az élő térszobrok között, később a szereplők vándorolnak át a nézők között. Az előadás olyan atmoszférát teremt, ahol a tér átlényegül, mintha egy másik dimenzióból, a rókatündérek érzéki világából tekintenénk a sajátunkra.
Az Artus Színház ereje részben abban rejlik, hogy a társulat tagjai mindig a lehető legkreatívabban vesznek részt az adott alkotói folyamatban. Ez alkalommal minden szereplő lehetőséget kapott, hogy a középkori Kína rókamítoszainak és legendáinak ismeretében szabadon alkosson, koreografáljon az előre megadott térinstalláció figyelembevételével.
Alkotó-előadók: Bakó Tamás, Dombi Katalin, Gold Bea, Lipka Péter, Kocsis Gábor, Nagy Andrea, Umniakov Nina
Rókasegédek: Tr.Szabó György, Oldal István
Tér: Medence Csoport
Jelmez: Lőrincz Kriszta
Munkatársak: Kocsis Gábor, Oldal István
Produkciós munkatárs: Rácz Anikó
Rendezte: Goda Gábor
Szeptember 16., 23., 24., 30., október 1. 20h
Artus Stúdió, XI. ker., Sztregova u. 7., a Fonó Budai Zeneház melletti gyárépületben