A Siratófalak először a Müpában

Színpad


markoivan_siratofalak.jpg
Siratófalak

Az est első darabja, a Siratófalak eddig még nem szerepelt a Művészetek Palotája műsorán. A mű az emberiség szellemi, érzelmi, gondolati és vallási szimbóluma, amely az Ótestamentumtól napjainkig a tánc, a színház és a film nyelvén a zsidó kultúra és emberség, valamint a személyes élmények és történelmi tragédiák érzékeltetésével szól a mai néző szívéhez. A Szabó Gábor operatőr-rendező munkájának köszönhetően megidézett Jeruzsálem városa és a táncosok valós testi jelenléte együtt különleges atmoszférát teremt a Fesztivál Színházban.
 

A program két további koreográfiáját már többször is teltház előtt adta elő a Magyar Fesztivál Balett a Müpában. A 2009 novemberében bemutatott Egy faun délutánja Nizsinszkij 1912-es, a maga korában nagy port kavaró alkotását dolgozza fel. A Debussy szép, impresszionista zenéjére koreografált, erotikával, a csábítás és a vágy érzelmeivel átfűtött koreográfia megbotránkoztatta, ugyanakkor csodálatra is késztette a publikumot. Most, egy évszázaddal később Markó Iván álmodta újra a legendás táncművet, ezúttal egy karmester és három zenész lány személye köré fűzve az érzelmi szálakat.
 
Rimszkij-Korszakov Seherezádéja vadsággal és barbársággal teli történetét a keleti dallamok romantikus világa szelidíti. Hatalom, gazdagság és erőszakosság kerül szembe kedvességgel, gondoskodással és érzelmi telítettséggel, mindez átszőve az emberi kiszolgáltatottság bizonytalanságával.