VÁRAKOZÓK - A Dunaújvárosi Bartók Táncszínház bemutatója

Színpad

I. rész

Vendégszerető

- Szőcs Géza A vendégszerető c. versének ihletésére -

A vendégszerető

Voltál már vőlegény, vendég, mátka férj

a hold növésével és fogyásával,

míg a hold fogyott és növekedett

ingeid szél hozta, víz viszi most, hogy, már

és míg a hold fogyott és

növekedett

síró

gyűlölő

nevető

éltében-holtában az leszel

vendég és vendégszerető.

/ Szőcs Géza /

A darab egy legénylakás egyetlen lakójának egyik délutánját jeleníti meg, melyben a magányos férfi utazást tesz időben és térben, ahol megkísérli tisztázni gondolatait az életéről - múlt, jelen és jövő tükrében. (Juhász Zsolt)

Zeneszerzők: Küttel Dávid, Korom Attila

Előadók: Bálint Péter, Móri Csaba,

Topperczer Anita

II. rész

Székek

- E. Ionesco A székek c. drámája ihletésére -

A székek (részlet)

ÖREGASSZONY (a láthatatlan Ezredes kezet csókol neki. Mintha az Öregasszony kezét valaki szájához emelné; az Öregasszony izgalmában elereszti a széket) Ó! Milyen udvarias? hiába, a rang?(Újra megfogja a széket; az Ezredeshez) Parancsoljon, Önnek hoztam?

ÖREGEMBER (a láthatatlan Ezredeshez) Tessék beljebb fáradni? (Valamennyien a szín előterébe jönnek, az Öregasszony még mindig maga után húzza a széket; az Ezredeshez) Igen, már van itt valaki. Sok vendéget várunk!?

/ E. Ionesco /

Ionesco műve az utolsó emberpár drámáját jeleníti meg sajátos abszurd színházi világában. Táncszínházi változatunk az utolsó emberpárt jeleníti meg sajátos táncszínházi világunkban. (Juhász Zsolt)

Zene: Balázs Elemér Quintet, Délalföldi Szakszofon Zenekar, Dresch Quartet

Előadók: Bálint Péter, Bozsó Ágnes, Fejes Krisztina, Harangozó Veronika, Janek Ágnes, Józan Gábor, Móri Csaba, Suplicz Mihály, Szabó Katalin,

Thiard-Laforest Csaba, Topperczer Anita,

Tóth Sándor

Design: Bognár József

Látvány: Lendvai Károly

Fény: Kovács József

Asszisztens: Móri Csaba

Rendező-koreográfus:

Juhász Zsolt Harangozó-díjas

2005. február 1-től a táncszínház arculatát új művészeti vezető, Szögi Csaba és a köré gyűlő hasonló gondolkodású alkotócsoport határozza meg. A Dunaújvárosi Bartók Táncszínház olyan kortárs együttes kíván lenni, amely felismerhetően és nyilvánvalóan a folklórt használja produkciói alapanyagául, úgy, hogy a kor igényeinek megfelelő kortárs táncszínházat hozzon létre, melyet egy koreográfiai laboratórium működtetésével kíván biztosítani.

A kialakítandó repertoárban szeretnének helyet adni az elmúlt években született olyan alkotásoknak is, melyek értékeit az idő igazolta - bárhol készültek is ezek a koreográfiák

A '80-as években Dunaújváros egyszer már volt a táncszínház-rajongók zarándokhelye, az akkori - országos, de talán közép-európai szempontból is egyedülállót produkáló - Szögi Csaba vezette Vasas Táncegyüttes alkotóműhelye jóvoltából. A társulat e táncszínházi-koreográfiai irányzat örököse, s feladatának ezen szellemiség őrzését, folytatását tartja.