kogart_tihanyA vasárnap megnyílt tárlat a magyar festészet fejlődésének azt a szakaszát mutatja be, amelyben - a nyugat-európai fejlődéssel párhuzamosan - kialakult és kiteljesedett a hazai modernista szemlélet. Olyan alkotók remekművei láthatók a falakon, mint Szinyei Merse Pál, Ferenczy Károly, Gulácsy Lajos, Rippl-Rónai József, Egry József, Kádár Béla, vagy Vaszary János. 


Az egész évben látogatható kiállítóhelyet Lévai Anikó nyitotta meg, aki beszédében megemlékezett azokról, akik ezekben az órákban is az árvízzel küzdöttek. A képzőművészet azonban a szépség megünnepléséről szól a legnehezebb időkben is - fűzte hozzá.

A KOGART évente három időszaki kiállítást tervez Tihanyban. A főszezon októberig tartó, klasszikus tárlatán túl ősszel és koratavasszal egy-egy kisebb volumenű, a 20. század második felének jelentős életműveit bemutató tárlatot láthat majd itt a közönség.

Az időszaki kiállítások mellett egész évben látogatható a Borsos Miklós életművét és elsősorban Tihanyhoz kapcsolódó munkáit bemutató állandó kiállítás. A Kossuth-díjas szobrászművész a félsziget történetének egyik legjelentősebb képzőművésze volt a huszadik században. A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány több mint 300 darabos Borsos-gyűjteményéből, márvány szobrokból, rézdomborításokból, plakettekből és grafikákból hozza létre a Borsos Miklós - emlékszobát.

Borsos Miklós villája és kertje a művész életében mindig nyitva állt az odalátogatók előtt? ? mondta el Fertőszögi Péter művészettörténész, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány kuratóriumának elnöke. ?Jelenleg azonban nem látogatható, így ma Borsos Miklós művészete alig van jelen Tihanyban. Ezért az Alapítvány hiánypótló, állandó kiállítást szentel a mester munkásságának Tihanyban, ahol alkotóévei nagy részét töltötte. ?

A kiállítások mellett és azokhoz kapcsolódva tárlatvezetések, zenei előadások, irodalmi estek és más kulturális programok adnak lehetőséget arra, hogy az érdeklődők a KOGART segítségével alaposabban megismerhessék Tihany és a magyar művészet rejtett kincseit.