Nagy Gábor a magyar kortárs képzőművészet egyik meghatározó alakja, munkái ismertek a szegedi közönség előtt, hiszen állandó résztvevője a Nyári Tárlatoknak, a Táblaképfestészeti Biennáléknak, valamint a Vásárhelyi Őszi Tárlatoknak, utóbbin munkáit 2007-ben Tornyai-plakettel is díjazták. Emellett erős a kötődése a térséghez, hiszen egyik alapítója a Csongrádi művésztelepnek, ahol tanítványaival − csaknem négy évtizeden át oktatott egykori iskolájában, a Képzőművészeti Egyetemen − rendszeres vendég volt.
A művészt sokszínű alkotói attitűd jellemzi: készít rajzokat, grafikákat, festményeket és kisplasztikákat. Bizonyos formai elemek – mint a szárnyas figurák vagy angyalok – azonban rendre, akár évtizedeken átnyúlva megjelennek munkáin, de visszaköszönnek a képeken a Tisza, az ártér, az alföldi világ motívumai is. A szecessziós palota két szintjén berendezett tárlaton a művész 350 alkotását, festményeket, grafikákat és szobrokat mutatnak be. A tárlat egyfajta kronologikus sorrend alapján épül föl, de az első szinten elsősorban rajzokkal, grafikákkal, a másodikon pedig inkább a 2010-es években készült olajképekkel találkozhat a közönség a kiállítótérben szellősen elhelyezett szobrok mellett.
Május második felében újabb kiállítás nyílik a Regionális összművészeti központ (Reök) szervezésben, a XLI. Nyári Tárlat mintegy 150 művet felvonultató anyagát idén az online térben láthatják az érdeklődők.
Fotók: szeged.hu/Szabó Luca