Túl minden határon

Irodalom

Globinok, sárkányok, orkok és trollok világába csöppennek a távoli jövőben Fehér Zsolt hősei első regényében, a Túl minden határon című műben. A fiatal író az alkotás körülményeiről mesélt, emellett azt is elárulta, miként ejtette rabul a fantasy világa és hogyan boldogul kezdő sci-fi íróként.

Fehér Zsolt már évek óta foglalkozik írással, azonban 2015-ben végre sikerült a nyilvánosság elé tárnia első regényét. Korábban sci-fi novellák és komédiák írásán keresztül ismerkedett az alkotás örömeivel, majd egy nagyobb lélegzetvételű műbe is belevágta a fejszéjét. ?A Túl minden határon is novellának indult, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy már több mint 50 oldalt megírtam, és még csupán a történet elején járok. Teljesen magával ragadott a sztori és elmerültem benne? ? meséli az író.

A történet a távoli jövőben játszódik, és egy óriási pusztítás után életben maradtak küzdelmeit mutatja be, akik egy másik világba csöppenve fantasztikus kalandokba, ám folytonos háborúba is keverednek. Főként a két birodalom vezetői: Varox és Merész harcaiba, miközben egy varázskő nyomába is erednek. ?Eleinte meglehetősen nehezen boldogulnak. Egy teljesen ismeretlen, idegen világban találják magukat. Ehhez hasonlót még egész életükben nem láthattak. Félelem és bizonytalanság járja át őket, később azonban egyre könnyebben veszik az akadályokat? ? mondja a szerző.

Csalás, ármány, hatalomvágy ugyanúgy szerepel a fiktív lények, a sárkányok, a goblinok, az orkok és a trollok világában is. A karaktereket a lények színárnyalatai is tükrözik, a testes zöld orkok barátságosak, az alacsony, sötétszürke bőrűek inkább agresszívak és gonoszak.

A regényt esténként írta, ahogy visszaemlékszik, mindig egy-egy új szelettel bővítette ki és formálta a könyvet. Egy ideig a fiókban hevert, majd folyamatosan javítgatta, csinosítgatta művét, mígnem kiadásra késznek találta. Fantasy téren leginkább a A gyűrűk ura inspirálta, a kalandfilmek közül az Indiana Jones és A múmia tettek rá nagy hatást, de szívesen emlékszik vissza a gyermekkori ?lapozós? szerepjátékos könyvekre is. A Vissza a jövőbe-sorozatból pedig az időutazás részleteinek kidolgozásához merített.

A fiatal író a kezdeti nehézségeket is megosztotta velünk, volt, aki a több mint 300 oldalas terjedelem miatt utasította vissza, mások túl sok pénzt kértek. Végül a United. p.c. kiadó mellett döntött, ahol a hozzá hasonló témában tevékenykedő, pályakezdő szerzők mellett szívesen fogadták művét, ám egyből nyomdakész állapotot vártak el. A borító Mészáros Csaba munkáját dicséri. Bár a kiadáskor meglehetősen kevés idő jutott a kép elkészítésére, a szerző nagyon egyedinek és hangulatosnak találja a végeredményt, amely saját rajzai alapján öltött végleges formát.

Fehér Zsolt az írás mellett a művészet több ágában is jeleskedik. Szoftverfejlesztői állása mellett folk metál zenéket ír és játszik, számítógépes játékokat tervez, most éppen egy társasjátékon dolgozik. Első regényére eddig főként pozitív visszajelzések érkeztek, sokan dicsérik a pörgős cselekményt, a történet szálainak dinamikus vezetését és az átélhető csaták leírását. ?Természetesen várható folytatás, régóta megvan a teljes sztori a fejemben, a vázlatát már le is írtam. Ez a rész csak a történet első fele volt, a következő még mozgalmasabb lesz és több, eddig rejtett szálra is fény derül ? ígéri a szerző.

Végh Nóra