Virtuális séta a Közlekedési Múzeumban

Képző

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Youtube csatornáján új videósorozatot indít, amelyben tudósok, feltalálók és közlekedési szakemberek mesélnek életükről, munkájukról, és mutatják be alkotásaikat, fejlesztéseiket.

Többek között bemutatják Wenczel Klárát, aki kidolgozta a színtévesztők látását korrigáló szemüveglencsék ötletét, Örsi Ferencet, az Ikarus formatervezőjét, Bojár Gábort, az ARCHICAD-ot, a világ egyik legismertebb építészeti szoftverét létrehozó cég alapítóját, vagy Somlóvári Lászlót, a MAHART utolsó tengerhajózási igazgatóját is.

A Közlekedési Múzeum első videójában bemutatják professzor Stefan Lengyel ipari formatervezőt, akinek a ma is közlekedő budapesti Ganz csuklós villamosokat köszönhetjük. Mire kaphattok válaszokat? Például ezekre: Hogyan születtek meg nagyvárosaink legendás villamosainak tervei? Hogyan dolgozik egy ipari formatervező és hogyan szólt bele egy formatervező karrierjébe a hidegháború korszakának történelme? Hogyan változott a tömegközlekedés a második világháború után?

A Közlekedési Múzeum 25 perces, dinamikus, és számos archív felvétellel kiegészített rövidfilmjei egy történelemórát vagy fizikaórát is kiegészíthetnek, értékesek lehetnek mindenki számára, aki most otthonmaradással próbál segíteni a járvány megfékezésében.

A múzeum két jelenleg is elérhető, egy-egy témát körüljáró virtuális kiállítása mellett hamarosan egy újabbat  is közzétesz.

Nyitókép forrása: Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum