Fókuszban a magyar hegedűkészítők

Zene

A kiállítás a cégalapító Reményi Mihály (1867 Pest ? 1939 Budapest) hegedűkészítőt és szakértőt, fiait, Reményi Lászlót (1895 Budapest ? 1964 Budapest) és Reményi Zoltánt (1900 Budapest ? 1973 Torontó), valamint unokáját, Michael Reményit mutatja majd be.

A Reményi-műhelyben dolgozó mesterek közül Bárány Dezső, Bergmann András, Cseri Kálmán, ifj. Frirsz Miksa, Michelberger János, Muntyán István, Papp Sándor, Mirth József, Damm Pál, Sáránszky Pál és Szép Ernő munkái szerepelnek a tárlaton, melyet Semmelweis Tibor, a Magyar Hangszerész Szövetség tiszteletbeli örökös elnöke nyit meg.

A kiállításon látható 24 mesterhangszer zöme a Torontóban élő Michael Reményi tulajdonát képezi, melyeket a Zenetörténeti Múzeum gyűjteményéből származó, valamint magyarországi magántulajdonból kölcsönzött hangszerekkel egészítenek ki. Ebből a jeles alkalomból a Magyar Hangszerész Szövetséggel együttműködve 12 magyar kortárs hegedűkészítő hangszereit is bemutatják.

A kiállításnak a patinás barokk épületben, az Erdődy-Hatvany palotában működő Zenetörténeti Múzeum ad helyet. A tárlathoz magyar és angol nyelvű katalógus is készült.

A kiállítás megnyitóját követő napon, április 20-án nemzetközi konferenciát tartanak. A külföldi előadók között lesz Peter Benedek (München) hegedűkészítő és szakértő, Simone Morassi (Cremona), a Cremonai Hegedűkészítők Szövetségének elnöke és számos kiváló magyar szakértő és kutató.