Minden művész életében van egy múzsa, egy mentor, avagy egy MESTER. Kárászy Szilvia sorsa is ily módon fonódik össze Weöres Sándoréval. Az egykori barátság ösztönözte, hogy Szilvia a maga módján, a művészet rendelkezésére álló eszközeivel állítson emléket Weöres Sándor születésének közelgő 100. évfordulójának.
A Psyché Hang-Fény-Képei című október 16-i összművészeti hangversenyen elhangzó művek a klasszikus zenétől ? többek között Purcell, Saint-Saëns, Rachmaninov, Szkrjabin alkotásaitól ? a dzsesszen és napjaink legújabb zenei irányzatain keresztül avatják be a hallgatót a művész előadói és szerzői világába. A koncerten először szólal meg a magyar harangjáték legújabb fejlesztése.
Műsor:
I. Protohomo
II. Psyché confessiója
III. Piano Vamp
IV. Vallomások
??
V. Zenerotika
VI. Barbár dal
VII. Átváltozások
VIII. Néma zene
IX. Harangok
X. Végítélet
XI. Befejezetlen
Közreműködik:
Binder Károly ? zongora,
Babits Antal ? kontrabasszus klarinét,
Szent Efrém Férfikar (művészeti vezető: Bubnó Tamás),
Ewald Rézfúvós Együttes, Kyoto Kita Taiko Japándob-együttes,
Fekete Ernő ? színművész,
Zuglói Filharmónia ? Szent István Király Szimfonikus Zenekar.
Vezényel: Záborszky Kálmán
Animáció: Korai Zsolt
Rendező: Kamondi Zoltán
Animáció: Korai Zsolt
Rendező: Kamondi Zoltán
Kárászy Szilvia zongoraművész, zeneszerző, összművészeti alkotó napjaink egyik legsokoldalúbb művészegyénisége. Első lemezfelkérését (Muszorgszkij Egy kiállítás képei című művének rögzítésére) 1989-ben, még főiskolásként Németországban kapta, és ezt követően világszerte koncertezett. Zeneszerzőként 1991-ben mutatkozott be. 1998-ban alapítója és igazgatója lett az I. Fazioli Zongorafesztiválnak, amely 2001-től 2005-ig része volt a Budapesti Tavaszi Fesztivál hivatalos programjának. Magyar zene a zongoraoktatásban 1900-2000 című filmjét UNESCO-díjjal tüntették ki. 2009-ben megnyitotta összművészeti koncertszalonját, a Kárászy Szalont, amelynek létrehozásáért 2010-ben Gundel Művészeti Díjjal jutalmazta a rangos zsűri.
(Forrás: mupa.hu)
(Fotó: szinhaz.hu)