?Azért vagyunk ilyen sokan a produkcióban, hogy a Pink Floyd minden korszakából tudjunk játszani. Gilmourék már az 1973-as The Dark Side of the Moon albumtól kezdve a stúdióban és élőben egyaránt használtak szaxofont, illetve vokálszekciót, így mi sem nélkülözhetjük ezeket? ? magyarázta Tóth Attila billentyűs, énekes az MTI-nek, miért szerepel hat zenész és három vokalista a Keep Floydingban. Szerinte ha egy tribute csapat komolyan veszi a feladatát, akkor másodlagos kérdés, hogy a tagok egyébként vágynak-e saját zenére, mert egy másik zenekarban mindenki kiélheti ezt.
?Célunk az, hogy zenénk hitelesen szólaljon meg, ami nem feltétlenül a Pink Floyd dalainak hangról-hangra lejátszását jelenti. Attól lehet hiteles, amit csinálunk, ha megpróbálunk úgy hozzáállni a zenéhez, ahogy a Pink Floyd tagjai annak idején tették: dinamizmussal, szabadsággal, kimunkáltsággal. Mindig a próbateremben alakul ki, jól szól-e úgy, ahogy mi +levettük+ a számokat a lemezekről vagy változtatni kell valamin? ? fejtette ki a zenekarvezető.
A Keep Floyding 2009-ben alakult, de hárman a mai felállásból már 1999-től együtt zenéltek Echoes of Pink Floyd néven; a formáció 2000-ben a Petőfi Csarnokban is fellépett. ?Abból a csapatból hárman maradtunk Goldschmidt Gábor gitáros-énekessel és Haáz Imre szaxofonossal. A váltás oka az volt, hogy egy komolyabb produkciót szerettünk volna, és ehhez megfelelő partnerek és új név is kellett.?
Tóth Attila elmondta, hogy a Keep Floydingban vannak zenei végzettségű, profi zenészek (Goldschmidt például a világhírű japán elektronikus zenész, Kitaro koncertgitárosa is), mások az évek során rengeteg gyakorlással képezték ki magukat a megfelelő szintre. A tribute zenekar repertoárjában több mint ötórányi Pink Floyd-anyag szerepel, a billentyűs szerint a számok 85 százalékát már legalább egyszer játszották.
?Sohasem adjuk elő kétszer ugyanazt, valami különbség az október 25-i délutáni és esti produkció között is lesz. A Pink Floyd valamennyi korszakából fogunk játszani, tehát a korai Syd Barrett-számok közül, az átmeneti ötös felállásból, a klasszikus négyes albumairól, valamint a későbbi, Roger Waters nélküli időszak terméséből is. A hangosítás és a látványtechnika terén is próbálunk méltóak lenni a Pink Floydhoz, persze a 460 fős Fesztivál Színházban nem lehet reprodukálni, ami egy stadionkoncerten volt. A vetítésben azért megjelenik a Floyd által használt klasszikus körforma robotlámpákkal, és lézershow is lesz? ? sorolta Tóth Attila.
Mint mondta, a Pink Floyd zenéjét játszó tribute zenekarból sok van a világon, a legismertebb az Australian Pink Floyd Show és a Brit Floyd. Hozzáfűzte: nagy az érdeklődés az ilyen produkciók iránt, ezt az is mutatja, hogy a Keep Floyding többször fellépett Németországban.
?A mostani koncert a mi történetünkben az eddigi legnagyobb szabású és költségvetésű koncert lesz, amit rögzítünk és a tervek szerint DVD-n is ki fogjuk adni? ? mondta a zenekarvezető.
Az 1965-ben alakult Pink Floyd hosszú ? ám szünetekkel tűzdelt ? pályafutása során 200 millió albumot adott el és a pszichedelikus rock legfontosabb együttese lett az évek során. Roger Waters 1985-ben feloszlatta a csapatot, ezután jogvita kezdődött közte és a többi tag között a név használatáért; a Pink Floydot végül David Gilmour, Nick Mason és Richard Wright billentyűs vitte tovább. Ők és Waters egyetlen alkalommal, 2005 júliusában álltak újra össze a londoni Live 8 koncerten. Az induláskor meghatározó tag, Syd Barrett 2006-ban, Wright 2008 szeptemberében hunyt el.
(Forrás: MTI)
(Fotó: szinhaz.hu)