"Arra kérünk mindenkit, hogy a szertartásra csak egy szál sárga rózsát hozzanak. Ha valaki ennél többet, koszorút vagy csokrot szeretett volna, adja az erre szánt összeget a János Kórház kardiológiai osztályának, amelynek 2008 végén még sikerült megmentenie Cipő életét" - írta Facebook-oldalán a Republic zenekar. Az együttes szívbetegségben szenvedő alapítója március 11-én, 47 évesen hunyt el. A péntek délutáni temetésről részletes információ szintén a Republic Facebook-oldalán és honlapján található.
Bódi László Ungváron, Kárpátalján született 1965. május 3-án, ahonnan egyéves korában kötözött szüleivel Kisvárdára. A Bessenyei György Gimnázium tanulójaként alapított Cipőfűző nevű zenekara révén ragadt rá a Cipő becenév.
18 évesen azért költözött Budapestre, hogy több lehetőség nyíljon meg előtte és a zenélés előtt ? a Republicot 1990. február 23-án alapította Tóth Zoltán gitáros-billentyűssel, Boros Csaba basszusgitárossal, Bali Imre (Rece Apó) gitárossal és Szilágyi "Bigyó" László dobossal. Később a dobhoz Nagy László Attila, Bali helyére pedig Patai Tamás ült. Helyi televíziós szereplések után tettek szert hírnévre, miközben a balatonlellei rockfesztivált is megnyerték.
Indul a mandula című első albumukról hatalmas siker aratott a Repül a bálna, amit sorra követtek a slágerek: a Jó reggelt kívánok, a Szeretni valakit valamiért, majd a százezres eladott példányszámot először meghaladó Disco című album Ha itt lennélvelem és a 67-es út dalai a slágerlistákon is taroltak.
Cipő készített szólóalbumot, dolgozott együtt Cseh Tamással, az együttes tizenötödik születésnapját pedig az 1 Magyarország 1 Mennyország című albummal és első DVD-jükkel ünnepelte. Nem csak énekelt, a dalszövegek többségét is ő írta ? a Republic 240 dala az ő tollából származott ?, de énekelte sorait Koncz Zsuzsa és Halász Judit is.
Idén az együttes 37. lemeze jelent meg, évente száz-százötven fellépést vállaltak. A zenekar elnyerte dalaival a Magyar Rádió Emerton-díját, 1992-ben az év popegyüttese címet, kétszer az Arany Zsiráf-díjat, 1997-ben megkapták az ARTISJUS Huszka Jenő-díját, 2008-ban a Fonogram-díjat. 2010-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést vehették át.