A világzene óbudai szigete ? így is szokták emlegetni a KOBUCI Kertet. A hely szelleme és tízéves története összefonódik a világzenének azon tartományával, amely nem tud és nem is akar elszakadni a népzenétől, s részben ez a kapcsolat írja és alakítja máig a koncerthelyszín történetét és ízlését. A második Óbudai Világzenei Hét műsorkínálatát úgy alakították ki, hogy a műfaj kapcsán sokat emlegetett nyitottság eseményszerűvé és átélhetővé váljon a legszélesebb közönség számára is.
A fesztivál június 16-án a magyarországi kortárs cigány kultúra egyik legismertebb képviselője, a Romano Drom lemezbemutató koncertjével indul. 1999-es alapítása óta Kovács Antal vezetésével a zenekar bejárta a világot Kairótól New Yorkig, Dél-Koreától Londonig, Pekingtől Oszlóig. Néha melankolikus, érzelmes, máskor roppant energikus tánczenéjük történetét a Give Me Wine című albumukkal írják tovább, melyet táncosokkal és vendégművészekkel mutatnak be.
Másnap a PutriPop könnyed szövegvilágú hegedű- és énekcentrikus világzenéjével, vagyis a folklór, a táncház és az erdélyi cigányzene ötvözetével folytatódik a fesztivál. Utánuk a Taraf de Akácfa kalauzol bennünket az erdélyi népdaloktól az ádáz ritmusú bolgár dallamokig, a szerb kolóktól a vaskos macedón csocsekig.
Kedden az újra aktív Chalga zenekar nyitja az estét, majd a hazai folk- és jazzélet megkerülhetetlen képviselője, Dresch Mihály Húros Kvartettjével érkezik a Kertbe. Dresch az erdélyi autentikus folk jellemző elemeit emelte be a jazzbe, ezáltal alkotott egyéni, a Kárpát-medence archaikus zenei mélységeit a modernitásig örökítő stílust, egy kizárólag hozzá tartozó hangszerrel, a fuhunnal.
A Világzenei Héten külön ünnepnap lesz június 19-e, ami a KOBUCI Kert óbudai megnyitásának pontosan a 10. évfordulója. A születésnapot a kert jótékonysági esttel ünnepli, melynek jegybevételét az óbudai Szent Margit Kórház javára ajánlják fel.
Két olyan zenekar lép színpadra, akiknek sorsa része a hely történetének. Szalonna és Bandája a Kárpát-medence autentikus népzenéjével, míg Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák az archaikus és modern műfajok ötvözésével hívja táncra és ünneplésre a közönséget.
A nap kiemelt eseménye a kert történetéről készült fotóalbum bemutatója is. Belicza László Gábor fotográfus klasszikus analóg technikával készült portrésorozata a KOBUCI mikrotársadalmát ? muzsikusokat, stábtagokat ? mutatja be. Az album példányainak eladásából származó összeget szintén a Szent Margit Kórház javára ajánlják fel.
Csütörtökön kora estétől péntek hajnalig a moldvai- és vonós táncoké lesz a főszerep a Fanfara Complexa és a Tükrös Zenekar jóvoltából. Ugyanis sem a fesztivál, sem a születésnapi ünnepség nem lenne teljes a főváros legnagyobb szabadtéri táncházának megismételhetetlen hangulata nélkül.
Az Óbudai Világzenei Hét zárónapját Básits Branka Junior Prima díjas énekesnő triója nyitja és Lajkó Félix koncertje zárja, akinek muzsikája mindig különleges érzékenységgel hat a lélekre. Tehetségét és a zenéhez való elköteleződését már évtizedek óta élvezhetjük különböző formákban. Hallhattuk már szólóban, duóban, trióban, klasszikus és világzenei műfajban, hegedűn, citerán, fütyülve, suttogva, de révületet keltő trance-ben is. Ezen az estén új kihívásokat keres és talál a muzsikában: új zenei szövet, új zenésztársak, új hangulatok.