Az ArtZone minden évben a Sziget egyik legkülönlegesebb ékszerdoboza. A helyszínt művészeti iskolák, galériák és divattervezők lepik el, amelyek/akik az arra járóknak közvetlen módon mutatják be a szakmát. Műanyag drótgomba, unikornisgyár, alumínium delfin, azték tetováló szalon, roma designcuccok ? csak néhány érdekesség, amelyekkel szembetalálkozhatunk. Az ArtZone területén nem kell született művésznek lennünk ahhoz, hogy kiélhessük kreativitásunkat, bárki készíthet ékszereket, táskát, plakátot. Egyes helyeken pedig sörrel jutalmazzák a festésre vállalkozókat.
A Hungarikum Falu nemzeti értékeinket és hagyományainkat mutatja be a külföldi látogatóknak. Ám ez nem csak az ő számukra volt érdekes, a magyarok is szívesen próbálták ki népi játékainkat: az ördöglakatot, a búgócsigát, az élő-malmot és a gólyalábat, vagy éppen előszeretettel ringatóztak az óriás bölcsőben. Aki pedig szép hajfonatot szeretett volna az esti koncert előtt, beülhetett a rögtönzött ?fodrászszékbe?.
A nagyszínpados hangulatot délután az angol indie rock-banda, a Kaiser Chiefs alapozta meg. Ricky Wilson frontember és zenekara kellőképpen gondoskodott arról, hogy egyetlen egy másodperc se maradjon elfecsérelt. A közönség minden egyes mozdulatát árgus szemekkel figyelte, hiszen mindig történt valami érdekes a színpadon. Az énekes egyszer szalszázott, máskor a hangszórókon ugrált, de amikor kedve tartotta, átfutott a tömegen és felkapaszkodott a személyzeti sátor korlátjára. A Ruby, az Oh My God és az Everyday I Love You Less and Less című számokra hatalmasat lehetett tombolni, de az új dalokat is lelkesen fogadta a közönség. A végén már nem is kellett mondani, mindenki tudta magától, hogy két sláger között a jobb oldal szólója: a ?Kaiser?, a bal oldalé pedig: a ?Chiefs?.
Mint a Sziget minden egyes napjára, így a negyedikre is jutott valamilyen speciális buli, amely ezúttal a konfetti party volt. Akik ebben részt vettek, azok ? és főként a ruhájuk ? talán jobban jártak, mint a két nappal korábbi color partyn, itt ugyanis csak apró papírdarabok díszítették a testünket, miután milliónyi darabkát repítettünk fel egyszerre az ég felé Odett Sziget-himnuszára.
Azt est sztárfellépője az ausztrál származású énekesnő, Sia volt, akit korábban csak dalszerzőként ismerhettünk. Fellépéseihez hozzátartozik a rejtély, arcát szinte sosem mutatja meg, egy szőke-fekete paróka alól énekel, a háttérbe vonulva. Dalai tele vannak érzelemmel, szenvedéllyel, melyeket táncosai fejeznek ki. Sia a turnékra magával viszi a klipjeiből is ismert fiatal táncoslányt, Maddie Zieglert. A rajongók nem csalódhattak, hiszen szinte az összes ismert száma elhangzott, mint például a Chandelier, az Elastic Heart, a Cheap Trills vagy a Falling To Pieces. Sokan célzásnak vették, hogy Rihannától elénekelte a Diamonds című számot, bár ebben nincs semmi meglepő, hiszen ő írta, és most legalább teljes valójában meghallgathattuk a slágert. Sia lelkivilága és színpadi show-ja olykor különösnek tűnhet, de aki volt már valaha nehéz helyzetben, az tud azonosulni ezekkel az érzelmekkel.
Végh Nóra