A klasszikus prózától a táncszínházi és zenés produkciókon át a meseoperáig terjed a műfaji kínálat. Az újonnan bekerült előadások között szerepel a Győri Nemzeti Színház Mindenkinek mindene – Apor Vilmos című drámája, amely a színház, a film és a kortárs zene egyedülálló ötvözete Dér András szakrális szövegével és a Selmeczi György komponálta zenével. A tragikusan lélekemelő történet a szeretet mindenek fölöttiségére kívánja ráébreszteni a nézőt.
A Gyulai Várszínház a De mi lett a nővel? című Csehov-darabbal, míg a Beregszászi Megyei Magyar Drámai Színház Petőfi klasszikusával, A helység kalapácsa című előadással gazdagítja a repertoárt. A Kaláka együttes Kányádi Sándor verseit zenésítette meg Vannak vidékek címmel, míg A Boldog herceg című meseopera Oscar Wilde nagy sikerű, mára klasszikussá vált novelláját dolgozza fel. A Múzsák Társulat Kincskereső kisködmön című előadása az egész családnak tartalmas szórakozást ígér.
A Nemzeti Emlékezet Bizottság Magyar hősök című előadása a XX. század nagy drámáinak közepébe kalauzol, a szereplők azonban nem fantáziahősök szerepébe bújnak, hanem olyan hétköznapi emberekébe, akik emberségességük, együttérzésük, hazaszeretetük vagy hitük szerint hőssé váltak akár a saját életük feláldozásával.
A Szép Ernő Május című írásából készült a Soltis Lajos Színház produkciója, emellett Újhelyi Kinga Anyaöl című előadása szintén a drámák sorát folytatja. Az Elem című darabban Mucsi Zoltán és Kerekes Éva szereplésével egy idős házaspár hétköznapjaiba nyerünk bepillantást.
A táncszínház szerelmesei is könnyen találnak a kedvükre valót, hiszen a listában ott találjuk a Győri Balett Romance – Kodály Zoltán műveire című előadását, valamint a Feledi Project ESSZENCIA című produkcióját.
Az aktuális előadás-választási időszak már elstartolt, és egészen október 31-ig tart.
A befogadóhelyek 2023 első harmadévére tudnak színházi előadást választani az immáron 111 produkciót tartalmazó repertoárból.
Ebben az évben, szeptember 30-ig 411 előadás valósult meg 234 településen, 55 578 nézőt részesítve értékes színházi élményben az Országjárás alprogramnak köszönhetően. A Déryné-program továbbra is elkötelezett, hogy magas színvonalú kulturális előadásokat juttasson el szerte az országba, különös tekintettel a kőszínházi struktúrán kívül eső területekre: kistelepülésekre, falvakba, községekbe.
A nyitókép a Győri Balett Romance előadásának jelenete. Fotó: Marcali Gábor