Az Oktatási és Kulturális Minisztérium összegzése szerint a Műcsarnokban október 12-től "Az út - 1956-2006" címmel képző- és iparművészeti kiállítás rendeznek a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségének pályázata alapján. A Petőfi Irodalmi Múzeumban "Szabad nép 1945-1956-1968 - Plakát, élet, művészet" címmel nyílik tárlat november 2-án.
A Dorottya Galériában Pauer Gyula művei láthatók, a budapesti Lengyel Intézet plakátokból tár a látogatók elé válogatást, míg a Trafó Galériában "A forradalom nem kerti parti" címmel október 26-án nemzetközi kortárs művészeti bemutató nyílik. A Kondor Béla Közösségi Házban 56 fénykép 56-ról címmel Chochol Károly fotóit mutatják be. A Bélyegmúzeumban "Bélyeggrafika 1956" címmel látható tárlat, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen pedig Oszvald Tamás: Időszakos emlékmű - '56-os reagens című köztéri akcióját és kiállítását rendezik meg.
Az Erdély Művészetéért Alapítvány a Vármegye Galériában erdélyi művészek 1956-ról készült képzőművészeti alkotásaiból nyújt válogatást. A Szentendrei Képtár olyan művészek anyagát mutatja be, akik átélték 1956 eseményeit. Tiszaújvárosban, a Derkovits Gyula Művelődési Központ és Városi Könyvtár épületében Csete Örs: Arcok és sorsok című fotókiállítása várja a látogatókat. A pécsi Rácz Aladár Közösségi Házban Romák a forradalomban címmel rendeznek képzőművészeti kiállítást, a miskolci Petró Házban 1956-os fényképeket mutatnak be, míg Zalaegerszegen, a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben Lugossy Mária szobrászművész műveit tekinthetik meg a látogatók.
(Múlt-kor/MTI)