Szili Katalin rövid beszédében kiemelte az emlékév számos eseménye közül a bélyeg kibocsátását, hiszen ez olyan eszköz, amely különösen alkalmas arra, hogy emlékeztessen 1956-ra, a magyar szabadságért harcolók küzdelmeire. A bélyeget sokan kezükbe veszik, megnézik, a borítékot elteszik, a filatelisták pedig gyűjtik a blokkokat.
Szili Katalin hozzátette: 1956 céljait 1989 teljesítette be, amikor létrejött a szabad, független demokratikus magyar országgyűlés. Ez egyben azt is jelenti, hogy tisztelni kell egymás véleményét és a politikai küzdelmeket a parlament falai között kell megvívni - mondta az országgyűlés elnöke.
A bélyegblokk, amelynek tervezője Berky Péter, 150 ezer példányban jelent meg. Amint dr. Szabó Pál, a Magyar Posta vezérigazgatója elmondta, a filatelisták körében óriási az érdeklődés a blokk iránt. Az első blokk ünnepélyes lepecsételése után Szili Katalin bekeretezve kapta meg az emlékbélyeget, amelyet Göncz Árpád, Mécs Imre és Király Béla is aláírt.
A sorszámozott, 500 forintos névértékű blokk főmotívuma a lyukas zászló, a keretrajzon az akkori eseményeket idéző montázs látható. Különlegesség, hogy a bélyegen látható zászlónál a papír valóban lyukas.
(Múlt-kor/MTI)