23 pályázó a Zsolnay Porcelánmanufaktúrára

Egyéb

(MTI) -  Kis-Halas Andrea beszámolt arról, hogy a jelentkezéseket tartalmazó lezárt borítékokat még nem nyitották ki, így nem tudni, kik pályáztak, és azt sem, hogy hányan felelnek meg a feltételeknek. Az értékelés március végéig megtörténik, az új vezető április 14-től 3 éven át töltheti be munkakörét. 

 
A vezérigazgatói pályázatot azt követően írták ki, hogy a pécsi képviselő-testület januárban kezdeményezte a cég közgyűlésénél Kovács Gyula akkori vezető munkaviszonyának megszüntetését. Tasnádi Péter, Pécs szocialista polgármestere a döntést kommentálva kijelentette: Kovács Gyulával "személy szerint semmi gondjuk" nincs, de szeretnék megteremteni a lehetőségét annak, hogy pályáztatást követően egy új vezető láthassa el a cég előtt álló, megnövekedett feladatokat. A politikus elmondta: a manufaktúra 2006-ban és 2007-ben sem teljesítette az üzleti tervben vállalt kötelezettségeit. A cég vezetése tavaly például 320 millió forint nyereséget határozott meg célul, ehelyett 180 millió forintos veszteséggel zárta az évet.
 
z önkormányzat közgyűlése tavaly decemberben döntött arról, hogy 700 millió forintot fordít a cég korábbi, 1,5 milliárd forint adósságainak csökkentésére. Erre azért volt szükség, hogy a gyár ne kerüljön ismét az állam tulajdonába, és elháruljanak az akadályok a manufaktúra területére tervezett Zsolnay kulturális negyed megvalósítása elől.
Kovács Gyula 2000 óta állt a nagy múltú, jelenleg mintegy 300 embert foglalkoztató és évente több mint 300 tonna készterméket előállító manufaktúra élén, amely állami kézből 2006-ban került a pécsi önkormányzat tulajdonába. A manufaktúra az utóbbi években nemcsak termékei, hanem az EKF-program kapcsán is időnként a közvélemény érdeklődésének középpontjába került. A program egyik kulcsprojektje a Zsolnay kulturális negyed, amelynek úgy csinálnak helyet, hogy a termelést a gyár keleti csücskébe költöztetik.