A kísérletező, virtuális, sétáló előadáson okostelefon segítségével ismerkedhetünk meg Madách Imre jól ismert műve, Az ember tragédiája szabad asszociációs kortárstánc-feldolgozásával a Városmajori parkban.
A formabontó előadás tizenhárom különböző helyszínen játszódik a parkon belül. A dráma mindegyik színét egy-egy elismert koreográfus alkotta meg, ezzel is bemutatva a kortárstánc világának sokszínűségét, a különböző stílusok és technikák változatosságát és az interdiszciplináris kooperációban rejlő lehetőségeket. Az előadás során a résztvevők bebarangolják a parkot, és egy-egy színnél elidőzve megismerhetik mind a környezetet, mint az odaálmodott műalkotásokat. Az április 29-i premieren ráadásul több alkotó is jelen lesz, és személyesen mesél majd a különleges előadás megszületéséről a résztvevőknek.
A kísérletező, a valós és a virtuális teret összekapcsoló előadást a parkban sétálva – az egyek színekhez kihelyezett QR-kódokat okostelefonnal beolvasva – az adott pontokon úgy nézhetjük meg, hogy a hátteret a park adja, de maguk az etűdök csak a telefonon látszanak. Így mindenki számára hozzáférhetővé teszik a különleges és egyedi kulturális élményt, az alkotókat és a közönséget pedig kimozdítják a megszokott frontális színházi élmények világából.
Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Az április 29-i premier után a kihelyezett QR-kódok segítségével bármikor elérhető előadást külön ajánlják iskolásoknak és tanároknak, a kortárstánc iránt érdeklődőknek, valamint mindenkinek, aki nyitott a régi és új, a megszokott és a szokatlan, a konvencionális és a rendkívüli elemek találkozására.
Fotók: proprogressione/Zoletnik Sophie