A fenntarthatóság jegyében szervez programokat a Goethe Intézet

Egyéb

Idén május 4-én Németországban és május 30-án Magyarországon már az egész évre rendelkezésre álló megújuló erőforrásokat fogjuk felhasználni. A Goethe Intézet Budapest ezért szervez a fenntarthatóság kérdésére összpontosító programsorozatot.

A világ túlterhelésének napja, az a nap, amikor az emberiség megújuló erőforrások iránti igénye meghaladja a Föld kínálatát és kapacitását az erőforrások reprodukálására az adott évben, egyre korábban következik be. Így a Föld már nem tudja fenntartható módon reprodukálni erőforrásait. A Goethe Intézet Budapest ezért a fenntarthatóság kérdésére összpontosít, és május, június és július hónapokban számos olyan tevékenységet szervez, amelyek segítenek aktívan foglalkozni a témával. Ezt az a meggyőződés támasztja alá, hogy mindannyian hozzájárulhatunk egy fenntarthatóbb élethez.

Május 5-én avatják fel a Dolgok Könyvtárát, ahonnan a könyvekhez hasonlóan sokféle tárgyat és eszközt lehet kölcsönözni.

A könyvtárak olyan intézmények, amelyek küldetésüknél fogva inkább a megosztásra, mint a birtoklásra összpontosítanak – és így már eleve az állandó fogyasztás ellen dolgoznak. Ennek megfelelően a Goethe Intézet négy területen – kirándulás/piknik/szabadidő, gyerekeknek szóló szórakozás, közösségi médiaeszközök és csináld magad – olyan termékeket kínál, mint egy longboard, egy diszkógömb vagy egy projektor, amelyekre gyakran csak egy alkalomra van szükség.

Ugyanezen a napon mutatják be a Felhőtlenül zöld című installációt, amely kizárólag újrahasznosított anyagokból áll.

A következő napokban workshopokat kínálnak gyerekeknek és felnőtteknek. A gyerekek újrahasznosított kartonból sárkányokat, újrahasznosított műanyagból űrhajókat és kinetikus robotokat építhetnek, a felnőttek pedig újrahasznosított anyagból függönyöket és napellenzőket készíthetnek.

Mindezeket egy internetes dossziéban található érdekességek és egy könyvkiállítás egészítik ki a fenntarthatóság témakörében.

Nyitókép: Goethe Intézet Budapest