Belicza László Gábor fotóin a személyiség legbensőbb rétegeit kutatja, legyen szó a szomszéd kisfiúról vagy az ország legismertebb énekeséről. Íme egy válogatás legjobb képeiből a szerző kommentárjával.

„Misztikusnak tűnik, de meggyőződésem, hogy a fotó igazi ereje a megszülető emberi kapcsolattól függ. A munka befejezése óta is jó viszonyt ápolok mindegyik alanyommal. Ezek a kapcsolatok nagyon fontosak nekem. Az előadóművészek sokszor a közönségnek szánt arcot viselnek, de engem nem ez, hanem a hétköznapi személyiségük érdekel” – árulta el egy korábbi interjújában Belicza László Gábor. Íme néhány legjobb képei közül, a szerző kommentárjával.

Névjegy
Belicza László Gábor (1991) fotóművész. 2016-ban végzett a Kaposvári Egyetem Fotográfus tervező szakán. Első fotóesszéjét (Egész 2012-2016) 2016-ban az év 10 legkiemelkedőbb fotóprojektjei közé választotta a FotoRoom. Sorozatát Prágában, Varsóban, Pozsonyban, Kolozsváron valamint Budapesten is bemutatták kiállításokon. Képeit publikálta többek között a Thisispaper, Paper Journal, F-STOP magazin. 2020-ban a LifeFramer éves nemzetközi fotóművészeti nagydíján a legjobb 20 közé választották. Művei megtalálhatók a Rippl-Rónai Múzeum, Műcsarnok, Herman Ottó Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményeiben. Képei mélyek és empatikusak, a személyiség legbensőségesebb rétegeit kutatják. 2019-ben jelent meg első önálló fotóalbuma, 10 év élő zene címmel, amely 92 portrét tartalmaz. Jelenleg Budapesten él és alkot. 

#személyesen