A katona története a Trafóban

Egyéb

A katona története az orosz folklór egyik gyöngyszemének újragondolása: groteszk mese rímes prózában, zenével, tánccal és bábokkal. Az előadás április 14-én és 15-én várja közönségét a Trafóban.

A produkció létrejöttének előzménye az 2019-es Örkény Kert rendezvényen volt, amelyre Mácsai Pál meghívta a Budapest Sound Collective zenekart, ahol A katona történetét narrációval adták elő. A nagy siker hatására Mácsai Pál felvetette a mű színpadra állításának ötletét, amelynek megvalósulására, azaz a bemutatóra most áprilisban kerül sor.

A Budapest Sound Collective egy progresszív projektek megvalósítására létrejött kamaraszimfonikus zenekar. A hagyományos hangversenyek előadása mellett az együttesre jellemző a kísérletezés és az új koncertformák keresése, összeművészeti alkotások létrehozása. Az együttes alapítója és művészeti vezetője Dubóczky Gergely karmester.

A katona története című összművészeti előadásban az ördög szerepében Mácsai Pált láthatja a közönség, a mesélők (a legfoglalkoztatottabb fiatal színészek) és a bábok mellett a zenészek is szereplőkké válnak a színpadon. Az eredeti szöveget az új koncepciónak megfelelően Hársing Lilla újította meg, amelyhez a rendező, Gardenö Klaudia animációt, látványelemeket, fénytechnikát és táncos koreográfiát is alkalmaz Widder Kristóf koreográfus tervei alapján.

Gardenö Klaudia Svédországban született, Szlovákiában nevelkedett fiatal alkotó. Színház- és bábrendező szakra járt a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, diplomáját a svájci Accademia Dimitrin szerezte meg. Projektjeit meghatározza a multimedialitás, a különböző műfajok, stílusok, művészeti ágak összekapcsolása.

Nyitókép: Budapest Sound Collective. Fotó: Mohai Balázs