A fotográfia médiuma a 20. században meghatározta a kulturális emlékezetről, valamint a különféle archívumok és gyűjtemények természetéről szóló művészetelméleti és tágabb kulturális beszédet. Mennyiben önkényes egy privát archívum? Mi a különbség az esetleges, a véletlen és a tudatos gyűjtemény között? Mi a kapcsolat a gyűjtési stratégia, a személyes életút, a művészeti kánon és a piaci érték között? A kiállításban látható fotók példáján keresztül a tárlatvezetés a műgyűjtés emberi és szakmai megszállottságának mibenlétére keresi a válaszokat.
A műgyűjtés szenvedélye – Válogatás a Millot-Durrenberger-gyűjteményből kiállításhoz kapcsolódó tárlatvezetésre invitálják a látogatóikat. A tárlatvezető Hermann Veronika, az ELTE BTK Média és Kommunikáció Tanszék adjunktusa, a Balkon és a Médiakutató című folyóiratok szerkesztőségi tagja. Irodalomkritikával, identitáselméletekkel, hidegháborús tömegkultúrával és ezek különféle kombinációival foglalkozik. 2020-ban jelent meg első könyve Helyettem a nyelv. Identitáspolitikák az irodalomban címmel.
Regisztrálni a programra a maimano@maimano.hu e-mail-címen lehet, a tárgy rovatba kérik beírni: „Tárlatvezetés – február 17.” A tárlatvezetésen a látogatók a kiállításra szóló belépőjeggyel vehetnek részt.
Nyitókép: Mario Giacomelli: A kör, 30×40 cm, zselatinos ezüst nagyítás