Jövőre lenne százéves Nagy László. A jeles évfordulóhoz közeledve örökösei lehetővé tették, hogy a költő, író, műfordító, képzőművész, valamint felesége, Szécsi Margit költő irodalmi hagyatékának legnagyobb része a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ – Petőfi Irodalmi Múzeum falai között találjon otthonra.
A Nagy László-örökösök felajánlásának köszönhetően a múzeumban mostantól kutathatóvá válik Nagy László és felesége mintegy félezer darabos levelezése, amelyben magán- és hivatalos, az alkotás mindennapjait, a művész házaspár életét megvilágító dokumentumok is megtalálhatók. A gyűjteményben helyet kaptak Nagy műfordításai is – köztük a nemrég előkerült drámafordítások –, személyi iratai, az 1970-es években keletkezett naplófüzetei, illetve Szécsi Margit jegyzetfüzetei. A család számos relikviát is a Petőfi Irodalmi Múzeum rendelkezésére bocsátott: a gyűjteménybe került az író Groma írógépe, az általa készített faeszközök és sétabotja, a család fotógyűjteménye, valamint a képzőművészeti alkotásait reprezentáló, íróbarátairól készült grafikái.
Török Petra főigazgató asszony a Nagy László-emlékév kiemelt feladatai között a szerző kultuszának felidézését és megerősítését emelte ki, amelynek érdekében a Petőfi Irodalmi Múzeum számos programmal készül. Az ajándékozás nyomán a múzeum elvégzi a hagyaték teljes körű muzeológiai feldolgozását, restaurálását és digitalizálását, továbbá az irodalmi és képzőművészeti életművet feldolgozó tudományos konferenciát szervez.
Az emlékévben három kiállítás mutatja be Nagy László munkásságát: a Petőfi Irodalmi Múzeumban a költő irodalmi életműve kerül a fókuszba, Veszprém vármegyében az eddig kevésbé kutatott, nagyon jelentős képzőművészeti tevékenységét ismerhetik meg az érdeklődők, míg iszkázi szülőházában megújult közösségi helyszínek fogadják majd a látogatókat.