DMOHA20160814014 (1).jpg

Feloszlik a Sum 41, de novemberben még egyszer fellépnek Budapesten

A közös zenéléssel felhagyó világhírű kanadai pop-punk csapat, a Sum 41 idén év végén még egyszer eljön Magyarországra.

A 2000-es évek meghatározó formációja dupla lemezzel és eddigi legnagyobb szabású turnéjával búcsúzik, és idén november 12-én a Budapest Sportarénában is fellép. A Sum 41 tavaly döntött úgy, hogy csaknem harminc év után befejezi pályafutását.

A Sum 41 jellegzetes stílusát pop-punk énektémák és kemény, heavy metalos zenék jellemzik. Dolgoztak együtt Iggy Poppal – ez volt a Little Know It All című dal –, a Metallica előtt pedig emlékezetes koncerten tisztelegtek az MTV Icon felkérésére. Zenéjük számos amerikai filmsikerben is hallható, például a Pókemberben, az Amerikai pitében vagy a Hajrá csajok!-ban.

A zenekar 1996-ban alakult, és a 2000-es évek első felében ért a csúcsra, amikor egymás után három nagyon sikeres lemezt készítettek (All Killer No Filler – 2001, Does This Look Infected? – 2002, Chuck – 2004). A lendület a 2010-es évekre is kitartott, hiszen a 13 Voices (2016), valamint az Order in Decline (2019) című album is rengeteg rajongót hozott.

A Sum 41 tizenötmillió lemezt adott el világszerte, kapott két Juno- és egy Kerrang!-díjat, valamint Grammy-jelöléseket is. Bár turnéik az elmúlt években is komoly nézőszámot vonzottak, a zenekar mégis úgy döntött, egy utolsó nagy durranással elbúcsúzik. Deryck Whibley (ének, gitár), Dave Baksh (gitár), Jason McCaslin (basszusgitár), Tom Thacker (gitár) és Frank Zummo (dob) idén tavasszal még egy dupla albumot is piacra dobott Heaven :x: Hell címmel, az anyag egyik része vicsorgó, energikus pop-punk dalokból, a másik fele heavy metal számokból áll.

A búcsúturné európai részét a Sum 41 több mint 35 ezer rajongó előtt fogja lezárni a párizsi La Défense Arenában. A koncertsorozat jócskán belenyúlik 2025-be is.

A kanadai együttes többször játszott a VOLT Fesztiválon és a Szigeten is, legutóbb, 2019-ben a Budapest Parkban lépett fel Magyarországon.

Ez is érdekelheti

Kolozsi László: Mi nem akarunk elvből kizárni filmeseket

Augusztus 27–29. között visszatér a Filmpiknik Veszprémbe és Balatonfüredre. Az új alapokra helyezett filmes találkozó nem rivalizál a budapesti filmszemlével, viszont megmutatja az előző év fontos alkotásait, és ismét filmünnepként igyekszik közelebb hozni egymáshoz a szakmát és a közönséget.

Monumentális klasszikus zenét és jazzt is visz Egerbe a Filharmónia Magyarország

A sokszínű programra, amelynek koncertjeit az egri bazilikában és a Gárdonyi Géza Színház színpadán tartják, bérlet is váltható.

A Szentendrei Régi Művésztelep is vár a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva Fesztiválon

Augusztus utolsó hetének egyik kiemelkedő kulturális eseménye lesz a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva Fesztivál, amelynek részeként a Petőfi Kulturális Ügynökség és a Szentendrei Régi Művésztelep is színes, ingyenesen látogatható programokkal – kiállításmegnyitóval, kurátori tárlatvezetéssel és workshopokkal – várja az érdeklődőket.

Az Irodalmi Szigligettől a Debreceni Virágkarneválig – Programajánló az augusztus 20-i hosszú hétvégére

Összművészeti fesztivál Szigligeten, Mesterségek Ünnepe a budai Várban, Debreceni Virágkarnevál, Élménysziget a Margitszigeten, Dupla Bagossy Brothers-koncert a Budapest Parkban, hagyományőrző programok Ópusztaszeren, Hortobágyi Hídivásár, Strand Fesztivál Zamárdiban – további részletek az augusztus 20-i hosszú hétvége programajánlójában.