A Győri Tánc- és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium alsó tagozatában balettspecializáció, a felső tagozaton és a szakgimnázium 9–12. évfolyamán klasszikus balett, a középiskola 9–13. évfolyamán kortárs modern táncos, illetve többféle képzőművészeti, grafikus-, festő-, mozgókép és animáció, valamint szobrászképzés zajlik. Az ott tanuló több mint háromszáz fiatal számára a hétfői ünnepségen az egyetemi zászló jelenléte jelezte, hogy nemcsak új tanév, de új időszámítás is kezdődik az intézményben. A művészeti iskola ugyanis a nyár folyamán a munkatársak, a szülők és a tanulók kezdeményezésére, a Belügyminisztérium határozata alapján a Széchenyi István Egyetemhez csatlakozott – áll a közleményben.
Mint írják, dr. Kovács Zsolt, az egyetem általános és oktatási elnökhelyettese kiemelte, az oktatott szakok, kiegészülve az egyetem zeneművészeti képzéseivel, olyan művészeti bázist jelentenek, ami kuriózumnak számít a térségben. A tanévnyitón úgy fogalmazott: „Számíthatnak arra, hogy a Széchenyi István Egyetem odafigyel közössége legfiatalabb tagjaira, akik később a hallgatóinkká, diákokból képzett szakemberekké, ígéretes növendékekből érett művészekké válhatnak. Ehhez szeretnénk minden segítséget megadni, és szorosan együtt dolgozni az iskola valamennyi munkatársával.”
Az iskola diákjainak műsorát követően Derczó Tibor főigazgató nyitotta meg a tanévet. Mint mondta, a Széchenyi-egyetem és a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola életében és képzéseiben is sok közös pont található. Visszatekintett a két intézmény történetére, fejlődésére és útjaik találkozására. Felidézte az egykori főiskola 1968-as indulását, 2002-es egyetemmé válását, az iskola életéből a balett-tagozat 1981-es megalapítását, majd 2000-ben tánc- és képzőművészeti intézménnyé válását, végezetül pedig a 2024-es esztendőt, amikor az egyetem az iskola fenntartójává vált.
Fotók: Dudás Máté