A bemutatkozásotokban azt írtátok, hogy a "duhaj, lendületes" koncerteket szeretitek? Hogy kell elképzelni nálatok egy igazi buli hangulatot?
A koncertekre mi mindig úgy megyünk, hogy akkora bulit csapunk, amekkorát csak tudunk. Természetesen egy koncert kimenetele nem csak rajtunk, hanem a közönség befogadóképességén, a hangosításon és mindenféle pillanatnyi lelkiállapoton is múlik. Ezért is zenél az ember, a közösségi élmény és az "együtt alkotás" miatt. És ezek az együttműködések jól sikerülnek, egyre jobban, ahogy a zenekar is egyre jobban együtt van. Zenénk első hallásra talán túl változatosnak hat, de a közönség hamar felveszi a fonalat, és elindul egy "Nemulass-körútra". Nagyon jó látni és érezni, ahogy beindul. Minket feltüzelnek ők, őket meg mi, így aztán könnyen kialakul a buli hangulat. Ha ismertebbek leszünk, - ami egyértelműen célja a zenekarnak - és a szövegeket is velünk kántálja a közönség, akkor ezt a buli hangulatot a végsőkig fokozzuk.
Immáron 8 éve zenéltek együtt. Hogyan alakult ki a jelenlegi felállás?
Valóban nyolc éve létezik a Nemulass, de érdemben csak egy évesnek mondanám a felállást, még akkor is, ha jelenlegi repertoárunk bő fele a régi időkből származik. Az alapítótagok közöl csak Áron, a klarinétos maradt a zenekarban. Enikő is még a régebbi, szegedi csapatból maradt velünk. A mostani friss erő budapestiekből áll, a zenekar ugyanis 2013 székhelyet váltott és elhatároztunk, hogy komolyabban belevetjük magunkat a munkába. 2014 szeptemberére ki is alakult a mostani banda, és ezzel együtt be is adtuk pályázatunkat a Cseh Tamás Programra.
Változatosan kombináljátok a stílusokat, a népzenei hangulatot popos, rockos elemekkel is variáljátok. Miként alkotjátok meg ezt az egyedi hangzásvilágot?
A zene úgy születik, ahogy Bicsánszky Panna, a zenekar szövegírója Angliából küldi szövegeit. Áron egy szólamban dallamot és zenei szerkezetet kreál belőle, majd Zsolt megharmonizálja az így elkészült vázlatot. Zsoltnak hála, ilyenkor előfordul, hogy egy-két újabb zenei rész is becsatlakozik, a megoldások változnak. Lényegében elkészül egy dalocska szerkezettel, harmónia és dallamvilággal. Ez kerül a banda kezei közé. Itt mindenki hozzáteszi a saját ötletét a hangszerén: Csanád dobon, Andris a basszeron, Léna és Enikő pedig elkészítik a szólamaikat. Így áll össze dolog. Mindenki benne van.
A Cseh Tamás Program nyertesei között szerepeltek. Mit ad számotokra ez a lehetőség?
A Cseh Tamás Program segít eligazodni a könnyűzene útvesztőiben, valamint felkészít és támogat abban, hogy szeptembertől egy teljesen felturbózott háttérrel tudjunk indulni. Megismerhetünk olyan embereket, akik régebben vannak a szakmában. Támogatnak minket klippel, új lemezzel, aminek a felvételei már el is készültek, illetve épp ma fejezik be a lányok. Segít megjelennünk helyi vidéki médiákban. Összességében segít eligazodni a pályán. Nekünk speciálisan arra is jó volt, hogy összerántsa az új csapatot, hogy együtt összehozzunk öt új számot néhány hónap alatt. Nagyon sűrű volt a tél, rengeteget dolgoztunk, aminek meg is lesz az eredménye, hamarosan látható, hallható.
Merre felé jártok majd a nyáron?
A nyáron legközelebb június 12-én, Pécsen muzsikálunk a POSZT-on. Leszünk többek között Szolnokon, a Tiszavirág Fesztiválon, a Művészetek Völgyében, Tiszaszőlősön. Főleg az őszi klubozásra koncentrálunk, zajlanak az előkészületek, de van még szabad hely a naptárban, szóval keressen bárki bármikor.