Aláírt Dalí-litográfia is szerepel a BÁV aukciójának listáján

Egyéb

Március 22-én rendezik meg 17. alkalommal a BÁV grafikai aukcióját. Az eseményen résztvevők egyebek mellett Nádler István egyik képére, valamint Salvador Dalí limitált példányszámban sokszorosított, aláírt litográfiájára is licitálhatnak.

A BÁV 17. alkalommal megszervezett grafikai aukcióján sok különleges tétel szerepel. Az árverésre kínált művek, litográfiák alkotói névsora között találjuk Bak Imrét, Nádler Istvánt, Kondor Bélát, Keserü Ilonát, valamint Salvador Dalí és Victor Vasarely munkáinak nyomataira is licitálhatnak az érdeklődők.

A katalán-spanyol szürrealista Dalí a 20. század egyik legjelentősebb képzőművészeti alkotója. Képei ritkán fordulnak meg a piacon, népszerűségük miatt pedig közel elérhetetlen árfekvésben mozognak az árveréseken. A BÁV kínálatában ezúttal az Akt fátyollal című mű limitált példányszámban készült, a művész aláírásával ellátott litográfiájára lehet licitálni. A kikiáltási ára 950 ezer forint lesz. Az esemény másik kiemeltje Victor Vasarely, akinek szitanyomással készült Birkózók című képére tehetnek ajánlatot a résztvevők, az induló összeg 280 ezer forint lesz.

A BÁV grafikai aukciója lehetőséget nyújt azok számára, akik újonnan fedezik fel a műtárgykereskedelem világát: a legalacsonyabb árú tételre mindössze 20 ezer forintról kezdődik a licitálás. Ugyanakkor az árverési lista másik végén a magyar neoavantgárd képzőművészeti mozgalom egyik alapítója, Nádler István áll, az ő grafikai mappájának induló ára közel 2 millió forint. A március 22-i aukciót megelőzően március 21-ig az eladásra kínált grafikák ingyenes kiállítás keretében személyesen is megtekinthetők a BÁV Art Aukciósházban.

Nyitókép: Keserü Ilona: Több oldalról nézhető