Elsőbálozó balatonfüredi lány lett az Anna-bál szépe

Program

Soós Kriszta Szonja a 199. Anna-bál szépe, első udvarhölgye a fővárosi Mihály Angelika, a második udvarhölgye a szintén budapesti Bundschuh Jázmin lett.

A 199. Anna-bál Balatonfüreden
Középen a bál szépe, a balatonfüredi Soós Kriszta Szonja, balra első udvarhölgye, a fővárosi Mihály Angelika, jobbra második udvarhölgye, a szintén budapesti Bundschuh Jázmin a 199. Anna-bál eredményhirdetésén. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A bál 18 éves szépe az idei évben érettségizett, és Budapesten tanul tovább, a bálra párjával és családjával érkezett. A 21 éves első udvarhölgy iskolai barátjával vett részt az Anna-bálon, míg a 17 éves második udvarhölgy a családjával jött a balatonfüredi rendezvényre, amelyen már másodszor vett részt.

Az est folyamán idén is a báli közönség szavazta meg a 15 legszebb lányt. Közülük egy szakmai zsűri választotta ki a bál szépét és udvarhölgyeit, akik vasárnap délelőtt a Kisfaludy Színpadon találkoztak az érdeklődőkkel, majd sétakocsikáztak a városban.

A szombati esemény megnyitóján a miniszterelnök nemzebiztonsági főtanácsadója, Biró Marcell két szóval, a hagyománnyal és a szépséggel jellemezte a rendezvényt. Mint mondta, „Az Anna-bálok tradíciója is igazolja, hogy nekünk, magyaroknak van mire büszkének lennünk, van mit megőriznünk, van mit megvédenünk. Mindannyiunknak szerepe van abban, hogy megőrizzük az értékeket, amelyeket az est is megtestesít.”

A 199. Anna-bál résztvevőinek ünnepélyes bevonulása a balatonfüredi Vaszary Villától az Anna Grand Hotelbe. Fotó: MTI/Vasvári Tamás
A 199. Anna-bál résztvevőinek ünnepélyes bevonulása a balatonfüredi Vaszary Villától az Anna Grand Hotelbe. Fotó: Vasvári Tamás / MTI

Az első Anna-bált 1825. július 26-án tartották Balatonfüreden, a Horváth-házban, Szentgyörgyi Horváth Fülöp János fogadójában a házigazda leányának tiszteletére. Az ifjú Anna Krisztina azon az estén ismerkedett meg majdani férjével, Kiss Ernő huszár főhadnaggyal, aki később az 1848–49-es szabadságharc aradi vértanúja lett.

Emlékére 2003 óta minden évben átadják az őt ábrázoló herendi porcelán-huszárszobrot egy olyan embernek, aki sokat tett és tesz Balatonfüred kultúrájáért, szellemi életéért. Idén a Kiss Ernő-díjat Molnár Ferencnek, az Ilcsi Szépítő Füvek tulajdonosának ítélték oda.