Egy 1918-as plakát, amely a Nyugat akkor aktuális számának megjelenését reklámozza. A rendkívül dekoratív lap tervezője Végh Gusztáv, és fel vannak tüntetve rajta a főszerkesztő, Ignotus, és a szerkesztők, Ady Endre és Babits Mihály nevei is.
Faragó Géza plakátjai szinte soha nem bukkannak fel aukción, annak ellenére, hogy az egyik világszerte ismert és ma is különösen népszerű plakátművészünkről van szó. Ennek oka, hogy rendkívül ritkák az általa tervezett korabeli plakátok. Ezúttal egy igazi különlegességre lehet licitálni: az egyes honvédek 1918-as hangversenyét reklámozó kétíves litográfia magán viseli a Faragóra jellemző jegyeket.
Az első világháború időszakából több izgalmas darabra lehet licitálni.
Földes Imre a korszak meghatározó grafikusa volt. A világháború képes krónikáját hirdető, csatában vágtató huszárt ábrázoló plakátját számtalanszor reprodukálták az elmúlt száz évben. Horthy Béla plakátja is igazi kuriózum, A Császári és Királyi Sajtóhadiszállás kiállítását hirdeti, amelyre a Nemzeti Szalonban került sor.
Egy ilyen válogatás nem lehet teljes Biró Mihály nélkül. A Nap című folyóirat 1918 körül készült plakátján a Biró védjegyévé vált kolosszus hordoz egy hatalmas pennát. Az elsősorban festőként ismert Zádor István egy rendkívül ritka propagandaplakátjával szerepel a Tanácsköztársaság idejéből.
A kereskedelmi plakátok között a legkorábbi az 1900 körül készült Calderara és Bankmann legjobb hársfavirágszappan plakátja, a magyarországi grafikus plakátok megjelenésének első éveiből. Ezt követi Rátz Péter 1910 körüli plakátja, amely Reményi Mihály elsőrangú zongoratelepét reklámozza. Mindkét cég császári és királyi beszállító volt a maga idejében. Az art deco kedvelőinek különös érdeklődésére tarthat számot Vágó Rezső korai plakátja 1932-ből, amely a szövetkezeti műbútort reklámozza. A hatvanas évekből változatos darabok kerülnek árverésre, látványos darab Hegedűs István tisztított baromfit reklámozó darabja.
A plakáttervek között is jelentős munkákra lehet május 3-án licitálni. A híres Modiano-plakátokat ezúttal két blikkfangos terv képviseli az 1930-as évekből, melyek alkotója vitéz Pataky Ferenc. A Balaton szerelmesei Szücs Pál 1954-es Badacsonyt reklámozó turisztikai plakáttervével gazdagíthatják gyűjteményüket.
Különösen izgalmas a kiállítási plakátok szekciója.
Zemplényi Magda 1945-ös plakátja talán a legnagyobb ritkaság, de Anna Margit, Bálint Endre, Ország Lili, Victor Vasarely, Bak Imre, Lakner László, Kemény György is szerepel a válogatásban.
Több mint száz filmplakát szerepel az anyagban, köztük olyan háború előtti ritkaságok, mint a Kalotaszegi madonna vagy a Gyurkovics fiúk plakátja. Szyksznian Wanda terve az István, a király filmváltozatához igazi kuriózum. Görög Lajos két festői plakátterve Bud Spencer rajongóit hozhatja lázba. Olyan klasszikusok plakátjai is megtalálhatóak ebben a szekcióban, mint a Kass János tervezte Körhinta, Sándor Margit munkája Jancsó Miklós klasszikusához, a Szegénylegényekhez, vagy Helényi Tibor híres Nyolcadik utas: a halál plakátja.