L. Frank Baum 1900-ban adta ki előszőr az Óz, a nagy varázsló című meseregényt, mely hamar óriási sikert aratott a kritikusok és a közönség körében, a világhírnevet pedig az 1939-ben bemutatott Óz, a csodák csodája című film hozta meg számára. A kötet népszerűsége kedves szereplőinek és történetének, valamint egyetemes tanulságának köszönhető, hiszen a barátságról és a szeretet erejéről szóló mese arra tanít, az igazi kincs a lelkünkben rejlik.
A történet szerint a kansasi Dorothy egy tornádó miatt tündérekkel és különös szerzetekkel benépesített világba kerül. Ekkor kezdődik a lány és Totó kutya csodálatos útja Ózhoz, a birodalom hatalmas varázslójához, aki minden kívánságot képes teljesíteni. Így lesz a Sárgaköves Úton szerzett barátokból végül Dorothy kívánságai szerint teljesen más karakter: szalmafejű Madárijesztőből eszes, Bádog Favágóból érző szívű, Gyáva Oroszlánból bátor figura.
Habár Baum élete során dolgozott más, gyermekeknek szóló könyvön is, rendre visszatért az Óz-történethez, melyet aztán folytatásos sorozatként írt tovább a rajongók nagy örömére. Összesen 14 Óz-könyv látott napvilágot a szerző 1919-ben bekövetkezett haláláig. A mesével kapcsolatban egyébként számos legenda kering: sokan úgy vélik, hogy a szerző a fiatalkori emlékeit felhasználva alkotta meg Óz világát, például katonai iskolájának sárga téglakövekkel kirakott járdájáról mintázta a Sárgaköves Utat.
Az új borítóval és illusztrációkkal megjelent kötet november 1-től a készlet erejéig kapható, a hozzá kapcsolódó promócióról bővebb információ a Libri oldalán található.
Nyitóképen az Óz, a csodák csodája című könyv díszkiadásban. Fotó forrása: Libri