A Titanic tragikus történetének számos feldolgozása létezik, a szerencsétlenül járt hajón utazók sorsa több filmrendezőt is megihletett, amelyből kultikus filmek is születtek. Az ötszörös Tony-díjas musicalben szerethető, történelmileg is hiteles karakterek sorsa bontakozik ki a színpadon. Az álomhajó kálváriája megmutatja, hogy milyen szélsőségekre képes az ember, ha a legnagyobb vágyait próbálja elérni, vagy amikor veszélyhelyzetbe kerül. Hiába telt el több mint száz év a hajó útja óta, történetében mégis felfedezhetők furcsa párhuzamok a mai világgal is.
„Izgalmas számomra a visszatérés a Veszprémi Petőfi Színházba huszonkét év után, hiszen annak idején gyakorlatos színészként itt kezdődött a pályám” – mesélte az előadás rendezője, Somogyi Szilárd. „Akkor még nem gondoltam, hogy egykor majd rendezőként irányítom a színpadon folyó munkát. Külön öröm számomra, hogy olyan kollégákkal is együtt dolgozhatok, akik tanúi voltak az első szárnypróbálgatásaimnak. Nagyszerű, újbóli találkozásokat élünk át, és remélem, hogy a sok-sok emlék, amit a próbafolyamat alatt közösen felidéztünk, beépül majd az előadás bizonyos részeibe is.”
Nagy izgalommal várta a közös munkát a veszprémi társulattal Vágó Zsuzsi is, aki Kate McGowan, utas szerepét formálja meg az előadásban. „Már az olvasópróbán is éreztem, hogy a csapat nagyszerű és megtaláljuk a közös hangot. A Titanic egy szerencsés csillagzat alatt született előadás, a próbafolyamatot átlengte a szeretet és az óriási csapatmunka energiája. Az emberi kapcsolatokra és a társadalmi rétegekre fókuszáló előadás mindenki számára felejthetetlen élményt nyújt majd. Maury Yeston zenéje hol könnyeket csal a szemünkbe, hol pedig borzolja a kedélyeket és érzem, hogy itt, a Veszprémi Petőfi Színházban sem lesz ez másként” – fogalmazta meg véleményét a színésznő.
„Méltó és igényes feladat a Titanic jéghegyét meghódítani a közönség örömére” –köszöntötte korábban az olvasópróbán résztvevő alkotókat és színművészeket Oberfrank Pál Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója. A teátrum direktora felidézte, hogy éppen Veszprémből indult pályafutása az előadást rendező Somogyi Szilárdnak, aki most egy kicsit haza is tér a nagyszabású darab megrendezésével.
A korábbi olvasópróbán az is elhangzott, hogy az óceánjáró egyetlen bizonyítottan magyar származású áldozata, Leopold Weisz Veszprémben született, feleségével a városból emigrált, így neki is emléket állít a darab.