A 10-től 17 óráig tartó szombati családi nap résztvevői az alkotó interaktív előadásában ismerkedhettek meg a robot működésével. Az érdeklődők a múzeum számítástechnikai gyűjteményébe is betekintést nyerhettek.
A magyar informatikatörténet élő legendája az ötvenes években tervezte Katicát, amelynek autentikus másolatát a múzeum tanulmánytára őrzi. A katicabogár működésének lényege a pavlovi feltételes és feltétlen reflexek modellezése. Képes reagálni hangra, fényre, érintésre. Ha a fény- és hangingert megfelelő ideig egyszerre kapja, kialakul benne egy feltételes reflex: azt is megtanulja, hogy csak hangra - a hozzá tartozó furulya hangjára - is úgy reagáljon, mint korábban a fényre. Ha fényforrással világítanak a robot "szemébe", akkor elindul és követi a fény mozgását.
A stilizált bogár pettyeibe érzékelők vannak beépítve: ha ezeket nyomás éri vagy menet közben egy tárgynak ütköznek, akkor Katica "megsértődik", és becsukja szemét, rosszallását morgással fejezi ki és elfelejti tanult reflexeit. De meg is lehet vigasztalni a hátán lévő "simogató gomb" megnyomásával.