Kodácz Csengele, az intézmény marketingvezetője elmondta, hogy ezen a napon a skanzen szinte minden épülete élettel telik meg, a portákon valamilyen iparos mutatja be mestersége fogásait. A látogatók találkozhatnak csipkeverővel, szűrhímzővel, bőrművessel, kádárral vagy akár patkolókováccsal, és kipróbálható a paprikafűzés és a külüzés is.
Szent Mihály napjára, szeptember 29-re – ha az időjárás is kedvezett – beérett a szőlő az Dél-Alföldön, így a gazdák nekiláthattak a must szűrésének. Az őszi munkálatok közül ezért kiemelt figyelmet kap a szüret a Szegedi tanya szőlőskertjében. A vendégek bekapcsolódhatnak a szőlőpréselésbe, és bőven fogyaszthatnak friss mustot. A látogatók azt is megtudhatják, hogyan sikerült a korai fajták szüretje, hiszen a már elkészült újborból is kóstolhatnak.
A Nomád parkban 10. századi tevékenységek – kézi orsózás, rokkázás, szalagszövés – végezhetők. A középkori gyógynövénytermesztés és feldolgozás hagyományait bemutató Szeri Gyógynövényházban helyben készült teák kóstolóján vehetnek részt az érdeklődők.
A gyerekeket a malom előtt interaktív játszóház várja, a Csongrádi halászháznál pedig a Grimask színház adja elő Ördöngös Jankó című zenés bábelőadását.
Nyitókép forrása: www.opusztaszer.hu