A New York-i Filmfesztiválra is elviszik a Springsteen-filmet
A New York-i Filmfesztiválon is látható lesz a Springsteen: Deliver Me From Nowhere (Springsteen: Szabadíts meg az ismeretlentől) című film, mely a ’80-as évekre fókuszál majd.
A Warren Zanes amerikai zenész és életrajzíró azonos című könyve alapján készülő filmet szeptember 28-án a filmfesztiválon is bemutatják – írja a Variety. A Főnököt Jeremy Allen White alakítja majd, aki A mackó és a Szégyentelenek című sikersorozatokban vált ismertté, de Jeremy Strong (Utódlás, The Apprentice – A Trump-sztori) és Odessa Young (Shirley, Az elátkozottak) is fontos szerepet kaptak az életrajzi filmben. A fesztiválon a zenésszel együtt ők is jelen lesznek.
Az alkotás Springsteen karrierjének ’80-as évekbeli fordulópontját dolgozza fel. Bár a zenésznek már a ’70-es években a Born to Run című albumával is sikerült hírnevet szereznie, az igazi áttörést a Born in the U.S.A. című albummal érte el, ekkortól vált igazi popikonná. Az életrajzi film az ezt megelőző időszakról, a személyes hangvételű, akusztikus dalokat hozó Nebraska album elkészültének, valamint a Born in the U.S.A. demófelvételeinek idején játszódik majd.
A film rendezője, Scott Cooper „szellemi otthonnak” nevezte a filmfesztivált, amely mindig is annak a fajta filmkészítésnek adott színteret, amelyben ő is hisz. Mint mondta, Springsteen életének megismerése élete „egyik legmélyebb kreatív élménye” volt.
A Variety emlékeztet arra, hogy a szeptember 26-án kezdődő New York-i Filmfesztiválon mások mellett Luca Guadagnino, Jim Jarmusch és Bradley Cooper filmjei is szerepelnek a felhozatalban.
Bruce Springsteen nemrég kiadott egy gyűjteményt is a korábban karrierje „elveszettnek” hitt időszakából, Tracks II: The Lost Albums címmel. Ezt írtuk róla: „Az előkerült dalok megmutatják: a kilencvenes évek valójában megtörténtek Bruce Springsteennel, csak ő éppen befelé dolgozott, inkább a maga kedvére, de most felmutatta a teljesítményigazolást. Talán még most sem fogtuk fel: valaki egyszerre hét albumot ad ki, nyolcvanhárom dallal. Ez már önmagában is zavarba ejtő ambícióról árulkodik, arról nem is beszélve, hogy első osztályú lemezekről van szó, melyek méltók az életmű egészéhez.”
A Springsteen: Deliver Me From Nowhere világpremierjének helyét és idejét egyelőre nem jelentették be, annyi azonban tudható, hogy még a New York-i fesztivál előtt bemutatják majd.