Az eddigi leghosszabb BAW során több mint 30 kortárs galéria, 20 kiállítótér, 12 múzeum és 8 műterem több tucat programmal várja a képzőművészetek iránt érdeklődőket. Az eredetileg tavaszra meghirdetett, ám a koronavírus-járvány miatt elhalasztott eseménysorozat minden programján kötelező a maszk viselése.
A 2016-ban indult Budapest Art Weeket, nemzetközi példák alapján, azzal a céllal hozták létre, hogy a vizuális művészetekre kíváncsi magyarországi közönség olyan mustrán vehessen részt, amelynek során a művészekkel való találkozásoktól, a múzeumok és galériák világán át megismerhetik a budapesti képzőművészeti szcéna sokszínűségét.
Ennek érdekében a BAW programjai és kiállításai tíznapos vagy egynapos karszalagokkal látogathatók.
A szervezők egyik fontos célja, hogy a családok és fiatal felnőttek is résztvevőivé váljanak a rendezvénynek. Ennek érdekére indították például 2019-ben középiskolások számára a Közelítő program elnevezésű múzeumpedagógiai foglalkozásokat, melyek idén ősszel online valósulnak meg, egy háromfordulós, „levelező” pályázat formájában.
A kiállítások között van – egyebek mellett – a Ludwig Múzeum Barabásilab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve; a Budapest Art Mentor program és a Budapest Projekt Galéria Felfedezők 3.0; a Várfok Galéria Kutyák, szarvasok és griffek, valamint a Kassák Múzeum Személyes távolság – Besnyő Éva fotográfiái című tárlata.
Idén is visszatérnek a galériatúrák, vezetett városi séták, épületbejárások és tárlatvezetések, de a többéves múltra visszatekintő Nyitott Műtermek délutánja is újra jelentkezik a Budapest Art Weeken. A látogatók ezúttal is betekintést kaphatnak egyéni művészek, többek között Barakonyi Zsombor, Benyovszky-Szűcs Domonkos, Csizik Balázs, Horváth Lóczi Judit zárt tereibe, illetve egy műteremház, a Budapest Art Factory életébe is.
A szervezők felhívták a figyelmet arra, hogy az eseményeken való részvétel korlátozott, ezért érdemes, egyes programokhoz pedig kötelező előzetesen regisztrálni a https://www.bpartweek.hu/hu honlapon.