A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) tovább bővítette stratégiai partnerségeit, ennek köszönhetően a magyar divatmárkák mellett cseh, szlovák, szerb, szlovén, román és lengyel márkák kollekcióit is megcsodálhatta a közönség a 15. BCEFW során. Így összesen 27 magyar és 20 nemzetközi tervező mutatkozott be, több mint 500 szettet felvonultatva a kifutókon.
A háromnapos bemutatósorozat pénteken vette kezdetét az Apollo Galériában, ahol a regionális kollektív show-k és a fiatal magyar tehetségek mutatták be alkotásaikat. A galériában különleges élményt nyújtott a kortárs képzőművészet és a divatipari újdonságok találkozása. A kifutót Dukai István festőművész alkotásai szegélyezték, melyeket a rendezvény arculatához igazodva egyedi printekkel egészített ki a kortárs művész. A hétvégi divatbemutatóknak a Millenáris adott otthont, ahol már a hazai piacon erős, illetve a nemzetközi piacra fókuszáló márkák őszi-téli darabjait lehetett megismerni.
Hatezer látogató érkezett a Millenárisra. Az eseményekről szóló videós tartalmakat további több tízezer néző követte online a BCEFW közösségi médiafelületein. Mintegy 60 hazai médium tudósított az eseményről, emellett 13 országból érkeztek nemzetközi buyerek és vezető magazinok újságírói.
Míg pénteken a divatszcéna feltörekvő tehetségei kerültek reflektorfénybe, vasárnap a magyar divatipar történetének jeles képviselőivel zárult az eseménysorozat.
A szakképzési intézményekkel és egyetemekkel kötött együttműködések révén idén 11 iskola közel 160 hallgatója kapott lehetőséget arra, hogy részt vegyen a bemutatókon, betekintést nyerve a kreatívipar gyakorlati oldalába.
A rendezvény fenntarthatósági törekvései idén még hangsúlyosabbá váltak. Számos kísérőesemény foglalkozott az újrahasznosítás és az iparági környezettudatosság témájával, emellett öt márka Conscious by BCEFW megjelölés alatt mutatkozott be a kifutókon. Mintegy ötven helyszínen rendeztek különböző showroom-megnyitókat, pop-up eseményeket, kerekasztal-beszélgetéseket és exkluzív divatbemutatókat.