Budapesten járt a Watergate-ügy újságírója
Carl Bernstein újságíró Bob Woodwarddal karöltve derített fel a Watergate-ügyet a Washington post hasábjain, ami aztán a hetvenes évek legnagyobb amerikai botrányává kerekedett, végül pedig Nixon elnök lemondásához vezetett. A két tudósító a kampánypénzekkel való zsonglőrködéstől egészen az Amerikai Egyesült Államok elnökéig jutottak. Segítségükre volt egy titokzatos informátor, Mély Torok, akinek személyazonosságára csak három évtizeddel a botrány után derült fény. W. Mark Felt az FBI ügynöke volt. Leleplező cikksorozatukért Woodward és Bernstein megosztva vehette át a Pulitzer-díjat.
A kérdésre, hogy nem érzett-e félelmet, elmondta: csak az iránt, hogy valamit rosszul tenne. Hozzátette: sokszor játszották el társával a jó és a rossz zsaru szerepeket, és ő nem a jó zsaru volt.
A botrányról megjelentette a két újságíró All The President's Men című könyvüket, amelyben a nyomozás során felhalmozott anyagot dolgozták fel, és amely hat hónapig tanyázott a bestsellerlistákon. Mellette öt másik könyv szerzője, illetve társszerzője. Ő volt Hillary Rodham Clinton életrajzírója is.
Hay Fesztivál
A fesztiválnak nem volt központi témája, hanem egy alapgondolat köré épült: minden beszélgetés célja, hogy gondolkodásra serkentse a hallgatóságot, új nézőpontokat kínáljon a világról, amelyben élünk. A rendezvényt második alkalommal tartották meg idán május 17. és 21. között.
A fesztiválra eljött többek között Nicole Krauss, a Nagy Palota, A szerelem története és a Betéved az ember egy szobába című kötetek szerzője, akit a The New York Times "az Egyesült Államok egyik legjelentősebb regényírójaként" tart számon, és itt volt a számos elismerés mellett Premio Mondelli-díjjal is kitüntetett Esterházy Péter, akivel Peter Florence, a Hay Festival alapító igazgatója beszélgetett.
A programfüzet szerint a fesztivál vendége volt Marcus du Sautoy, az Oxfordi Egyetem matematikaprofesszora, az érdeklődők találkozhattak Owen Sheers-szel, a The Blue Book és a Skirrid Hill című verseskötetek, valamint a Resistance című regény írójával, és Eurig Salisbury költővel, aki gyerekverseivel vált nemzetközi hírűvé. Budapestre látogatott Fernando Savater spanyol filozófus, hazájában ünnepelt tanulmányíró és író, a francia Odile Decq építész pedig a kortárs építészetről beszélgetett Martha Thorne-nal, a Pritzker-díj ügyvezető igazgatójával. A London School of Economics két világhírű közgazdásza, Michael Cox és Adam Austerfield arról beszélgettek, milyen globális politikai és gazdasági változásokra számíthatunk Kína, India, Latin-Amerika és más fejlődő nemzetközi piacok felemelkedése következtében.