Hatodik alkalommal rendezik meg a szakmai tanácskozást, amelybe először kapcsolódik be főszervezőként a Magyar Képzőművészeti Egyetem. Az esemény lehetőséget teremt a művészettel nevelés, tanítás legfrissebb magyarországi és nemzetközi oktatási programjainak, kutatási eredményeinek bemutatására, megismerésére.
A konferencia június 14-én a Képzőművészeti Egyetemen kezdődik, ahol az intézmény által frissen alapított Szabados Árpád senior művészetpedagógiai díjat is átadják majd. Szabados Árpád nemcsak jelentős életművel rendelkező művész, de kiemelkedő művészetpedagógus is volt. Rektorsága alatt lett a Képzőművészeti Főiskolából Képzőművészeti Egyetem, de többek között ő alapította és vezette a neves Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely (GYIK Műhely), valamint az ő nevéhez köthető a korábban a Magyar Televízióban sugárzott, Hétszínvilág című képzőművészeti gyerekműsor is.
A nyitónapon a Képzőművészeti Egyetem alkotói workshopokkal, művészeti bemutatókkal, kiállításokkal, épület- és műhelybejárásokkal várják a konferencia résztvevőit, majd június 15-én és 16-án a Vigadóban tudományos plenáris- és szekcióelőadásokkal folytatódik a rendezvény.
A konferencia főbb témái közé tartozik idén a képességfejlesztő, tehetséggondozó programok hatása a fiatalokra, a legújabb művészetterápiás programok bemutatása, a művészetpedagógia társadalmi problémákra adott válaszai, a természettudomány és technika kapcsolata a művészetpedagógiával, valamint az új kutatások a gyermek és ifjúsági kultúrában. A bemutatkozó nemzetközi előadók közt szerepel mások mellett Emiel Heijnen, az Amszterdami Művészeti Akadémia Vizuális Nevelési Tanszékének egyetemi tanára, Hilda Wengrower, az Izraeli Művészetterápiás Egyesület társelnöke, valamint Ileana Pintilie művészetkritikus, történész, kurátor, a Temesvári Nyugati Egyetem Bölcsészettudományi Karának professzora.
A tudományos gyűlést a Magyar Képzőművészeti Egyetem és a Magyar Művészeti Akadémia mellett az Eötvös Loránd Tudományegyetem több kara közösen szervezi.
Fotó (illusztráció): Shutterstock