A ?Nemzeti Kiválóság Program ? Campus Hungary, K+F-projektekhez és képzési programokhoz kapcsolódó, nemzetközi hallgatói mobilitás személyi támogatási rendszerének fejlesztése konvergencia program? a Balassi Intézet és a Tempus Közalapítvány közreműködésével az Új Széchenyi Terv TÁMOP-4.2.4.B/2-11/1-2012-0001 projektjének keretében 3,624 Mrd forint értékű európai uniós támogatásból valósult meg.
A Balassi Intézet által gondozott Campus Hungary Program azzal a fő célkitűzéssel indult el 2012-ben, hogy minél több magyar felsőoktatási intézmény hallgatóinak és munkatársainak biztosítson ösztöndíjat külföldi résztanulmányok folytatására. A nyolc lezárult pályázati szakasznak köszönhetően több mint 10.000 fő kapott támogatást külföldi tanulmányi tapasztalatuk bővítése céljából.
A projekt eredményeit Hammerstein Judit, a Balassi Intézet főigazgatója ismertette, aki a Campus Hungaryt ?a korlátlan lehetőségek programjának? nevezte. Mint elmondta, hiánypótló kezdeményezésről van szó, mivel bármely 2 félévet lezárt hallgató, a világ bármely országába és felsőoktatási intézményébe jelentkezhetett.
Simon Ágnes szakmai vezető a kétirányú mobilizáció fontosságát hangsúlyozta, hiszen az országnak nem csak a tapasztalatokkal visszaérkező diákok, hanem a külföldről fogadott hallgatók is hasznára válnak, akik tovább vihetik a magyar kultúrát és színvonalas felsőoktatásának hírét.
Íjgyártó István, kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkár a látókör kiszélesítésére, illetve az egyéni és intézményes szinten megvalósuló kapcsolatok fontosságára hívta fel a figyelmet.
Prőhle Gergely, nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár emlékeztetett, hogy nem mindig volt ennyire magától értetődő egy ilyen ösztöndíjas lehetőség. Véleménye szerint a feladat egy a világra nyitott generáció nevelése, amely tevékenységével a vérkeringés szerves részévé válhat.