A pályázat célja:
A Kaszás Attila-díj szellemiségét kifejező alkotás elkészítése, melyet a mindenkori Kaszás Attila-díjas színművész ünnepélyes keretek között kap meg.
A díjat 2008-ban a Magyar Kultúra Napja alkalmából a Hegyvidéki Önkormányzat és a Mozaik Művészegyesület alapította, mellyel a magyar ajkú színművészek méltó szakmai és emberi elismerésén túl, Kaszás Attila szellemi hagyatékának ápolását tűzték ki célul. A Kaszás Attila-díjat azok a színművészek kaphatják meg, akik az átadást megelőző évadban kiemelkedő művészi teljesítményük mellett jelentős közösségépítő szerepet is vállaltak társulatukon belül. A díj alapításakor fontos szempont volt, hogy ne zsűri vagy kuratórium döntsön a Kaszás Attila-díjról, hanem a színészek maguk közül válasszák ki az általuk legalkalmasabbnak tartott kollégát.
Eddigi díjazottak: 2008 ? Szarvas József; 2009 ? Nemes Levente; 2010 ? Mátray László; 2011 ? Mucsi Zoltán; 2012 ? Bányai Kelemen Barna; 2013 ? Borovics Tamás.
A díjazottak eddig hagyományosan Somorjai Kiss Tibor grafikusművész rézkarcát kapták meg.
A pályázók köre:
A kiíró e műfajban referenciával rendelkező, munkájukat hivatásszerűen végző szobrász alkotók pályaműveit várja.
A pályázónak alkalmassága igazolására nyilatkoznia kell:
- a pályázat tárgyával kapcsolatos eddigi szakmai tevékenységéről,
- a lehetséges társtervezők, szakági tervezők megnevezéséről.
Nem indulhat a pályázaton az a személy, aki a bíráló bizottság
- tagja,
- résztvevőjének hozzátartozója,
- résztvevőjével együtt azonos gazdálkodó szervezettel áll munkaviszonyban, vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban, illetve azonos gazdálkodó szervezetben tulajdoni részesedéssel rendelkezik.
Pályázati útmutatás:
Maximum 35 cm magas kisplasztika megalkotását várjuk, amely kifejezi a Kaszás Attila-díj szellemiségét. A díj jelmondata: ?Embernek lenni nem szerep.?
A kiíró sem a kisplasztika karakterére, sem anyagára, sem a választott technikára vonatkozó megkötést nem tesz, de elvárja mindezek korszerűségét. Az anyagválasztásnál fontos szempont a súly, a díjnak ünnepség keretein belül átadhatónak kell lennie.
Előnyben részesítjük azokat a megoldásokat, amelyek nem közvetlen módon igyekeznek Kaszás Attila személyét ábrázolni.
A pályázattal kapcsolatos információ:
A pályázók felvilágosítást kapnak a Hegyvidéki Önkormányzat Oktatási és Közművelődési Irodáján (Telefonszám: 224-59-90, mobil: 06-30-619-21-26) Gonda Attilától (gonda.attila@hegyvidek.hu) és Praimajer Máriától (praimajer.maria@hegyvidek.hu).
A pályázati felhívást közzétesszük az Önkormányzat és a Magyar Alkotóművészek Országos Szövetsége honlapján, a Hegyvidék újságban és a Hegyvidék Tv-ben.
A pályaművek benyújtása:
Tartalmaznia kell:
- a pályázók nevét, lakcímét, székhelyét,
- az alkotás 1:1 léptékű tervét tetszőleges anyagban,
- műleírást,
- költségvetést (a pályázónak figyelembe kell vennie, hogy a kisplasztika előállításának maximális keretösszege bruttó 2 millió forint, amely 15 darab elkészített kisplasztika díja),
- a megvalósítás ütemezését és a kivitelezést,
- referenciákat,
- adatkezelési nyilatkozatot,
- nyilvánossági nyilatkozatot.
A pályázat jeligés: a pályázó nevét, címét, telefonszámát egy lezárt borítékban kell a pályaműhöz csatolni, a borítékon, a modelleken, a mellékleten csak a jeligét feltüntetve.
A pályaművek beadásának helye és ideje:
A pályázatokat a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Polgármesteri Hivatal Oktatási és Közművelődési Irodájára (fsz. 29. szoba) kell személyesen eljuttatni.
Beadási határidő: 2014. január 30.
Cím: Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Polgármesteri Hivatal
Oktatási és Közművelődési Iroda
1126 Budapest, Böszörményi út 23-25. (fsz. 29. szoba)
A kiíró a pályaművek átvételéről elismervényt ad ki.
A pályázatok bontása jogi szakértő jelenlétében történik.
Pályamű beadásának szempontjai:
Egy pályamű csak egy megoldást tartalmazhat.
A pályázaton egy alkotó csak egy pályaművel vehet részt.
Pályaművek elbírálása:
A pályázók pályaművük benyújtásával vállalják, hogy a bíráló bizottság döntésének alávetik magukat. A bíráló bizottság tagjai a Hegyvidéki Önkormányzat, a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetsége által delegált tagok, illetve a Hegyvidéki Önkormányzat által felkért szobrászművész.
A bíráló bizottság munkáját jogi szakértő segíti.
A bizottság a pályaműveket 2014. február 28-ig elbírálja.
A bíráló bizottság a bírálatból kizárja
- a határidő lejárta után benyújtott pályaművet,
- azt a pályaművet, amely a pályázatban meghatározott tartalmi követelményeknek nem tesz eleget,
- azt a pályaművet, melynek szerzőjével szemben kizáró ok áll fenn,
- a formai követelményeket nem teljesítő, illetve hiányos pályaműveket.
A bíráló bizottság a bírálati munkáról, a pályázat lebonyolításáról, értékeléséről, a pályaművek rangsorolásáról jegyzőkönyvet vezet és írásbeli összegzésként zárójelentést készít.
A pályaművek díjazása:
A bíráló bizottság a nyertes pályaműre javaslatot tesz, a nyertes pályaműről a Hegyvidéki Önkormányzat képviselő-testülete dönt. A nyertes pályamű alkotójával az Önkormányzat szerződést köt, amelyben 2 millió forintos tiszteletdíjért a pályázó 15 darab kisplasztikát készít. Ez a díj tartalmazza a szükség szerinti posztamens vagy díszdoboz elkészítését is.
A kiválasztott pályamű további felhasználási joga az Önkormányzatot illeti meg, beleértve a kisplasztika többszörözését, újbóli előállítását. A nyertes pályázó az öntőformát a 15 darab kisplasztika elkészültét követően az Önkormányzatnak átadja.
A pályázaton résztvevők költségtérítésre nem tarthatnak igényt.
A pályázat eredményének kihirdetése és hasznosítása:
A kiíró a pályázókat a döntést követően 30 napon belül írásban értesíti.
A díjazásban nem részesített pályaműveket a kiíró ? igazolás ellenében ? a pályázóknak visszaadja. Az át nem vett pályaműveket az értesítés kiküldését követően legfeljebb 30 napig őrzi meg.
A pályázatot követően a megrendelésre csak a bíráló bizottság által eredményesnek nyilvánított pályázat alapján, az önkormányzat illetékes bizottságainak, illetve a képviselő-testületének döntését követően kerülhet sor.
Az Önkormányzat fenntartja azt a jogot, hogy a kiválasztott pályamű költségvetését szakemberrel kontrollálja.
A bíráló bizottság előterjesztése alapján a kiíró eredménytelennek minősítheti a pályázatot, ha egyetlen érvényes pályázatot sem nyújtanak be vagy egyetlen pályaművet sem talál megvalósításra alkalmasnak. Ebben az esetben a kiíró a bíráló bizottság javaslatának figyelembevételével zárójelentésben fogalmazza meg az eredménytelenség indokát, és javaslatot tehet a pályázat megismétlésére és a lebonyolítás módjára.