A világ legrangosabb világzenei listáját 24 ország 50 világzenei rádiós szakembere szavazatai alapján állítják össze és teszik közzé minden hónap 1-jén.
A Cimbaliband eddigi zenei irányzatában mindig nagyon fontos szerepet játszott a népzenei gyökerek megismerése. Unger Balázs, a banda vezetője hét éves kora óta foglalkozik autentikus magyar népzenével, a balkán szerteágazó dallamvilágával, ezekből is legfőképpen azzal a területtel, ahol a cimbalom is szerepet kapott a folklórban. Egy korábbi, emlékezetes gyűjtőútja hatására készült el a Cimbaliband Moldva című lemeze, amellyel az együttes visszatér a gyökerekhez, és autentikus moldvai zenét játszanak, nem a szokásos hangszerelésben. Ebben a hónapban más magyar album nem került fel a legjobbak közé. A koronggal az alkotók egyben tisztelegnek és köszönetet mondanak a moldvai csángóknak, akik a sokszor nagyon nehéz körülmények ellenére is megőrizték az utókornak gyönyörű népzenéjüket.
?Az Unger testvérek vezette Cimbaliband mondanám, hogy jobb, mint valaha, de már évek óta tartja ezt a szintet, így már csak Szita Eszter énekesnőt kell újfent kiemelnem, aki nagyon nagy nyeresége ennek a minden ízében szédületes bandának? ? írta Rácz Mihály a Lángoló Gitárokon.
?Az autentikus és a városinak mondott népzene rendkívül magas fokú szintézisét: ideális arányú keverékét hallhattad. Innen pedig nincs tovább ? a CimbaliBand ezt követő (ki tudja, mikor elkövetkező) lemezéig legalábbis semmiképp? ? fogalmazott Olasz Sándor a Riff.hu-n.
A World Music Charts Europe toplistája megtalálható a www.wmce.de honlapon. Az elmúlt évben sikert aratott itt Herczku Ágnes Bandázom c. lemeze (Fonó), a Romano Drom colors c. albuma (Fonó), a Balogh-Lukács cimbalomduó Összehangolva c. albuma (FolkEuropa). Az elmúlt években sikerrel szerepelt a listán Lajkó Félix Mező c. lemeze (Fonó), a Karaván Família albuma (Fonó); a Buda Folk Band Magyar világi népzene c. lemeze (Fonó); más kiadóktól a Söndörgő Tamburocket c. lemeze (Riverboat Records) és a Romengo Nagyecsed-Budapest c. albuma (Gryllus).