A Crescendo Nyári Akadémia tanári karát világhírű zenekarok szólistái, kamaraművészei és elismert egyetemek tanárai alkotják. Koncertjeik repertoárja felöleli a zeneirodalom barokktól napjainkig terjedő széles skáláját, zenetörténeti előadások gazdagítják a kéthetes művészeti akadémia programsorozatát. A magyar oktatók közt még olyan művészekkel találkozhatunk, mint Dallos Erika, Dominkó István, Kaposi Gergely, Kiss József, Pálúr János, Seeman László, Termes Rita, valamint Varga Gábor.
A 2015-ös Nyári Akadémián az ének- és operatanszak ismét arra törekszik, hogy Európa legrangosabb és legteljesebb nyári énekkurzusát biztosítsa diákjainak. Kiváló tanárok (Szabóki Tünde, Meláth Andrea, Pászthy Júlia, Timothy Bentch és Bretz Gábor, valamint Constance Fee és Miriam Feuersinger) tartanak mesterkurzust, egyéni énekórákat. Az eddigi szólóhangszeres és kamarazenei, illetve jazz és barokk kurzusok mellett, idén először kortárstánc-kurzus is indul.
A Nyári Akadémia programját számos koncert színesíti, így a művésztanárok két koncertje, a 2014-es Gálahangverseny győzteseinek hangversenye, Operajelenetek, Jazz koncert, Barokk koncert (melynek témája Johann Sebastian Bach olasz hatású művei), valamint egy zenés költői est, melyen Meláth Andrea mezzoszoprán és Visky András költő lépnek fel. A tavalyi improvizációs est pedig immáron hagyományszerűen tér vissza: Pálúr János ezúttal zongoraimprovizációt tart, aki a minden évben szokásos Kreatív Istentiszteleten is fellép többed magával.
A Crescendo különlegessége, hogy a több mint ötven művészprofesszor nem pusztán tanárként, hanem magánemberként, gyakran családjukkal együtt van jelen. Tanítványaikkal sem csak szakmai, hanem komoly emberi kapcsolat is kialakul. Ehhez járul hozzá az is, hogy az egész napos szólóórák és kamarazenei, illetve zenekari próbák mellett esténként kiscsoportos foglalkozásokon a művészi élettel összefüggő bibliai témákról folyik irányított beszélgetés. Az elmúlt évek alatt a résztvevők száma megduplázódott, ami azt bizonyítja, hogy szükség van olyan művészeti akadémiára, mely a magas szakmai színvonal mellett a személyes kapcsolatokat, a Szentírás értékrendje mentén történő beszélgetéseket, előadásokat és istentiszteleteket mutatja fel értékként. 2004-ben 160, 2014-ben több mint 350 résztvevője volt a rendezvénynek több mint 30 országból.
A Crescendo Nyári Akadémia eddigi munkája során felvállalta a nemzetek közötti kulturális kapcsolatok építését is; mindig különös figyelmet szentelt a nemzetközi zenei évfordulóknak, a visegrádi országok zeneszerzőinek, és több külföldi kulturális intézettel működött együtt. A Crescendo művészeti vezetői: Timothy Bentch énekművész és Füzesséryné Dudás Eszter brácsaművész.
Bővebb információ:
http://www.crescendohungary.org/hu