Az évfordulós ünnepnapon a Fővárosi Nagycirkusz Szakál László által vezetett zenekara eredeti kottákból játszik el a közönségnek három olyan cirkuszi zeneművet, amelyeket a Fővárosi Nagycirkusz épületének 1971. január 14-i megnyitásakor játszott az akkori zenekar. A Radnóti Tamás által szerzett és Martiny Lajos által hangszerelt rövid zeneműveket Lakner Gábor zenész, a kottatár vezetője rekonstruálta és készítette elő a rendhagyó újrajátszásra.
A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ a magyar cirkuszművészet nemzeti intézménye, amelyben a nagy múltú előadóművészeti és artistaképzési tevékenység mellett 2019 óta tudományos munka is zajlik. Négy év előkészítést követően, 2022. november 10-én a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából hivatalosan is megalakult a cirkuszi tudományos tár: a Magyar Cirkuszművészeti Múzeum, Könyvtár és Archívum így a legfiatalabb hazai közgyűjtemények és kutatóhelyek egyike.
A Magyar Cirkuszművészeti Múzeum, Könyvtár és Archívum küldetése a magyar és magyarországi, valamint magyar vonatkozású nemzetközi cirkusztörténet kutatása, örökségvédelme, gyűjtése, feldolgozása és bemutatása. A hiánypótló, artistaművészek közreműködésével gyarapodó cirkusztörténeti közgyűjteményben múzeumi, könyvtári és tudományos irattári gyűjteményi egységek találhatóak, amelyek forrásértékű tudásanyaga a nyilvános és ingyenes kutatószolgálaton keresztül hozzáférhető az artistaművész közösség, az oktatás, a tudományos kutatás és minden érdeklődő számára.
A cirkuszi tudományos munka és módszertani fejlesztések eredménye többek között az integrált gyűjteménykezelés, az innovatív állatvédelmi program, a rendhagyó cirkuszpedagógiai program, valamint az amatőr cirkuszi tevékenységet támogató egyedülálló cirkuszi mentorprogram is.
A cirkuszi tudományos tár székhelye Budapesten, Rákosligeten található (Vidor utca 10.), kiadványai és állandó cirkusztörténeti kiállítása a Fővárosi Nagycirkuszban, villámkiállításai és időszaki kiállításai az online térben és országszerte láthatóak.