Október 2-án Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára nyitotta meg a Design Hét Budapest rendezvénysorozatot, illetve a Várkert Bazárban november 3-ig látható két designkiállítást.
Az Átvitt értelem című tárlat - az idei fesztivál fő kiállítása - a design és technológia kapcsolatának egy sajátos területét, a felhasználói interakciókat állítja középpontba: olyan tárgyakat, koncepciókat mutat be, melyek a korábban megszokott módszerekhez képest sokkal jobban képesek reagálni a végfelhasználó igényeire. A tárlat kurátora Nemes Attila.
A Design Hét Budapest idei Díszvendége Hollandia. A mindennapok intelligenciája című tárlat, melynek kurátora Szemerey Samu, az ország designtevékenysége előtt tiszteleg: az elmúlt évek kiemelkedő munkáin keresztül mutatja be a holland design szerteágazó tevékenységét, különös tekintettel design és technológia kapcsolatára, a mindennapi élet közegére és működésére, a hétköznapok alapját képező szokásokra.
Böszörményi Nagy Gergely, a Design Terminál főigazgatója köszöntőjében elmondta, nem véletlen, hogy a szervezők a megújult Várkert Bazárt választották helyszínül.
?A Várkertben megvalósuló Design Hét kiállítás pontosan annak az esszenciája, amit üzenni szeretnénk a világnak. Budapest egyszer már betöltötte azt a regionális kreatív ipari központi szerepet, amit szeretne újra betölteni. Budapest már volt egyszer a sokszínűség és a vállalkozói kultúra otthona. Azon kell dolgoznunk, hogy ez ismét valóság legyen. Ennek a legjobb eszköze a tradicionális és az új házasítása: hogy a méltatlanul hosszú idő után most megújuló tereket a legfrissebb tartalommal töltsük meg. Sokan aggódtak azért, hogy lesz-e majd tartalom, amivel megtöltjük a megújuló Várkertet. Szerintem a Design Hét, Nemes Attila és kollégái, Hollandia és Magyarország erre nagyon csattanós választ adtak. Nem is lehetne jobb és logikusabb helyen a Design Hét, mint a Várkert Bazárban?- mondta el Böszörményi Nagy Gergely.
A két tárlat november 3-ig ingyenesen látogatható a Várkert Bazár déli palotájában.
(Fotó: Csákvári Zsigmond)