Idén újra személyes meghallgatáson, három helyszínen és a tavalyihoz hasonlóan online formában is várják a jelentkezéseket 2022. május 10-ig.

A tavaly tízéves jubileumát ünneplő programban hatvan, többek között hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású fiatal kezdheti meg tanulmányait júniusban a Nemzeti Tehetség Központ által működtetett felsőörsi Snétberger Központban.

A Snétberger Központ 2022 nyarán
kezdődő ösztöndíjas kurzusára olyan tehetséges, hangszeren játszó vagy énekes,
elsősorban roma fiataloknak a jelentkezését várják, akik már elmúltak 12
évesek, de még nem töltötték be a 22. életévüket. Idén három helyszínen, Budapesten,
Nyíregyházán és Pécsett lesznek személyes meghallgatások, emellett a fiatalok online
beküldött bemutatkozó videóval is pályázhatnak 2022. május 10-ig a www.meghallgatunk.hu oldalon.

A hazai tehetséggondozás zászlóshajójának számító programban a kezdetek óta minden évben mintegy 60 hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású fiatal tökéletesítheti zenei tudását.

„A képzés a Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően teljesen ingyenes. A 12 hetes jazz- és klasszikus zenei képzésre a felsőörsi központunkban kerül sor. Fontos kiemelnem, hogy a központ diákjai a képzésben normál iskolai tanulmányaik mellett vesznek részt, ezért sem a kurzus alatt, sem azt követően nem engedjük el a kezüket: az év során mentor kíséri a munkásságukat, aki segít, ha elakadnának vagy ha biztatásra lenne szükségük” – hangsúlyozta dr. Lantos Krisztina, a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője.

A Snétberger Program 2021-ben ünnepelte fennállásának tizedik évfordulóját, melyet telt házas zárókoncerttel koronáztak meg a Zeneakadémián.  

„A 10 év alatt olyan, ma már évtizedes tapasztalattal és számos hazai és nemzetközi színpadokon szereplő zenészekkel büszkélkedhetünk, mint Fehér Elemér, Janszó Orsolya vagy Koncsecskó Péter. Egykori diákjaink közül vannak, akik ma már mentorként, tanárként segítik az ide érkező diákokat. A 12. évfolyam diákjai ugyanilyen lehetőséggel vehetnek részt a programban, és reméljük, hogy a jövőben ők is hasonló eredményekkel büszkélkedhetnek majd, mint korábbi diákjaink” – tette hozzá Snétberger Ferenc, a program alapítója, a Snétberger Zenei Tehetség Központ zenei- és művészeti igazgatója, a Snétberger Alapítvány kuratóriumának elnöke.

Nyitókép: Shutterstock/Lopolo