Az óvodás és kisiskolás korosztály számára készült tárlat a 3–8 évesek életkorának megfelelő eszközökkel közvetít ismereteket az erdő élővilágáról.
A gyermekek és kísérőik különböző játékokon keresztül ismerhetik meg az erdő komplex rendszerét, a játékos erdő látogatóiként egy felejthetetlen, kalandos élmény részeseként járhatják végig a különböző állomásokat.
A kiállításba való belépéskor a látogató információt kap az erdőlátogatás szabályairól, ami a környezettel való tiszteletteljes, felelős magatartás, valamint a környezettudatos szemléletmód kialakulását segíti a gyermekekben, erősítheti meg a felnőttekben.
A kalandos erdőben tett séta során a kirándulók találkozhatnak óriáskullanccsal, vaspondróval, üregi állatokkal, gombafélékkel, borzzal, rókavárral.
Sziklás területen, sűrű erdőben és az erdei dagonyában tekinthetik meg az erdő állatait, illetve tanulmányozhatják a kiállítás leghangsúlyosabb elemét; a nagy diorámát, amelyben megtalálhatók a Kárpát-medence erdeinek leggyakoribb fajai.
De a kaland itt még közel sem ér véget! A látogatók egy vadászlesről kémlelhetik a szemközti fa ágain üldögélő madarakat, megismerkedhetnek az éjszakai állatok hangjával az erdei „kunyhó” nevű állomáson, a legbátrabbak pedig vaddisznóként dagonyázhatnak a kiállítás közepén fellelhető, habszivacsból készült „sármedencében”.
A gyermekek interaktív és biztonságos játszóelemek segítségével szerezhetnek tudást az erdő élőlényeiről és környezetükről.
A kiállítás, melynek koncepciója muzeológusok, múzeumpedagógusok, óvodapedagógusok és tanítók szakmai segítségével született meg, a Nemzeti alaptantervhez csatlakozva segíti az iskolán kívüli oktatást.
A kiállítás 2022. december
31-ig tekinthető meg a Magyar Természettudományi Múzeum időszaki
kiállítócsarnokában. A zárást követően vándorkiállítássá alakul, és
kölcsönözhető lesz múzeumok, illetve oktatási intézmények számára.
Az ismeretek elmélyítése érdekében múzeumpedagógiai foglalkozásra várják óvodás és kisiskolás gyerekcsoportok jelentkezését. További információk a Magyar Természettudományi Múzeum oldalán.
Fotók: Kultúra.hu/Beliczay László