(MTI) - Az énekesnő és a zenekar is arról nevezetes, hogy zenéjükben rengeteg stílusjegy ötvöződését hallhatjuk. Sinéad O,Connor például legutóbb reggae-lemezével már sokadszor kezdte újra azóta, hogy a 80-as évek végén berobbant a köztudatba. A Faithless pedig 1995 óta mindig tudott újat mutatni közönségének egyedi zenei hangzásával.
A világzenei színpad egyik érdekessége az elefántcsontparti reggae-énekes, Alpha Blondy lesz, akit hazájában a nyugat-afrikai Bob Marleyként emlegetnek. A muzulmán hitű családban felcseperedett reggae-énekesre erősen hatott a kereszténység, s Amerikában rákapott a rastafarianizmusra is, így életművére rányomta a bélyegét az iszlám, a kereszténység, a zsidó vallás és a rasta hit egyesülésének hirdetése. Mindez megszállott politikai kiállással, a rasszizmus, az erőszak és a korrupció elleni fellépéssel párosul.
Vasárnap a wan2 színpadon a fő attrakció az etno-techno, etno-elektro zenét játszó brit Fun-Da-Mental lesz, őket a magyar Másfél zenekar követi majd.
A keményebb zenék kedvelői a norvég black metal-szcéna egyik kortárs zenekarának, a Satyriconnak örülhetnek, mely misztikához, természetimádhoz való kötődésének kegyetlen, sötét, gótikus, szintetizátorral ötvözött gitárzenével ad hangsúlyt.
A színház és táncsátor humoros produkcióval is várja a szigetelőket: Fabien Kachev, a francia vizuális humor koronázatlan királya egyszemélyes showjában láthatunk playboyt a menő sportkocsijában, turistát Párizsban, macsót, és még számtalan hétköznapi figurát a legapróbb részletekig kifigurázva.
Vasárnap lesz a Szigeten Sólyom András 56 villanás című filmjének ősbemutatója, a Terror Háza Múzeum konténere előtt. A filmet a rendező társaságában Tallai Gábor, a Terror Háza Múzeum programigazgatója mutatja be.
Vasárnaptól három napon át a Wesley János Főiskola is képviselteti magát a fesztiválon. A Wesley János Alapítvány a szociális felsőoktatásban tanuló hátrányos helyzetű fiatalokat segíti.