A történész a Channel 4 tévécsatornán VIII. Henrik megkoronázásának 500. évfordulója alkalmából vetítendő tévésorozat történeti hátterére felügyelt. Nyilatkozatában kifejtette, bizarr, hogy ennyien foglalkoznak az egykori uralkodó feleségeivel, és egyre kevesebb figyelmet fordítanak magára a királyra. Lady Antonia Fraser, akinek könyve magyarul is megjelent (VIII. Henrik hat felesége), vagy a hasonló című művet jegyző Alison Weir, és a Henry VIII's Last Victim című könyv szerzője, Jessie Childs is feminizált szellemben ír. Starkey sarkos megállapítása szerint szakmailag komolytalanok, és pont ezért népszerűek, hiszen a boldogtalan házasságok története mindig is slágertémának számított.
Egészen más a közreműködésével készült, április 6-án induló, Henry VIII: Mind of a Tyrant című széria, amely magára az uralkodóra koncentrál, a feleségek története pedig csak kiegészítésként jelenik meg. A történész elismerte, a téma kutatása közben könnyű beleesni abba a csapdába, hogy a feleségek felől közelítse meg a sztorit.
Így azonban szerinte csak szappanoperát lehet készíteni, noha az uralkodó politikai döntései és azok hatásai jóval fontosabbak. A nők szempontjából bemutatott történet, azaz hogy a feleségeket teszik meg a döntések mögötti hatalmi tényezőnek, meghamisítja a tényeket. Starkey szerint "a történelem a fehér férfiak történelme, hiszen mindig is ők voltak döntéshozói pozícióban, és minden más törekvés csak történelemhamisítás". Ez igaz az általa istenített I. Erzsébetre is, hiszen bármennyire magasztalják is a femisták az uralkodónőt, a hatalomban töltött évtizedek során nőiessége minden cseppjét elvesztette.
Starkey óva int: a jelenlegi történelemszemlélet is tele van előítéletekkel, nagyon résen kell lennünk, hogy a jelenkor értékeit ne vetítsük vissza a múltba.