Festészet Japántól hazánkig

Egyéb

Fukui ?SUMI-E? (tusfestészet) sorozatán 1998 óta folyamatosan dolgozik, amelyet saját vizuális naplóként is értelmez. A műtárgyegyüttes csaknem 2000 munkát tartalmaz idáig, amelyek láncszerűen kapcsolódnak össze, és a legkülönfélébb absztrakt festészeti megközelítések jelennek meg a művész által használt különleges papírokon.

 

A sorozat kisebb-nagyobb számú szériákból áll össze, melyek minden egyes darabja egyszeri és megismételhetetlen. A galéria három terében látható installatív kiállításkép olyan kísérletet mutat be, amely azt vizsgálja, hogyan viselkednek az individuális alkotások csoportban, szorosan vagy absztrakt módon elrendezve. Egy aktuális és izgalmas metszeten keresztül ismerheti meg a néző azt a vizuális kifejezésmódot, amelyet az európai és az ázsiai kultúra egyaránt jellemez a művész élettörténetének köszönhetően.

 

A művész 1971-ben született Japánban, Toyamában. Pályaválasztása regényesnek is mondható, hiszen 19 évesen egy tokiói antikváriumban bukkant rá Barcsay Jenő Művészeti anatómia című könyvére, és ez akkora hatással volt rá, hogy később Magyarországra költözött, és a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakára járt, ahol Tölg-Molnár Zoltán volt a mestere. Azóta számtalan egyéni és csoportos kiállításon mutathatta meg művészetét, amelyet augusztus 9-től ismét felfedezhet a közönség.

 

A kiállítás 2016. szeptember 17-ig látogatható keddtől szombatig 10 és 18 óra között. A festő művészetéről még többet megtudhatunk honlapján, ahol az alkotásaiba is betekinthetünk.