„Fiam, semmi nem lesz belőled” – megérkezett a Kék Cetli második évadának harmadik epizódja

Mit kezdünk egy mondattal, amely akár egész életünkben visszhangzik bennünk? A Kék Cetli második évadának harmadik részében dr. Farkas Levente András vendégeivel azt kutatja, hogyan formálnak minket a kimondott és kimondatlan mondatok – és hogyan találhatjuk meg a saját hangunkat a zajban.

A zene az emberiség legősibb varázslata – ott lüktet a lélegzetünkben, a forgalmi dugóban, a mindennapok ritmusában. Nietzsche szerint nélküle tévedés volna az élet. Medveczky Ádám Kossuth-díjas karmester megmutatja: a karmester nem pusztán dirigál, hanem időt és teret formál. Láthatatlanul tart össze, irányt ad, feszültséget old – ahogy talán mi is próbáljuk vezényelni a saját életünket.

De mi történik bennünk, amikor a belső hang nem zenél, hanem szorong? Molnár Viola Anna újságíró, szerkesztő arról beszél, mennyire észrevehető – vagy éppen láthatatlan – a hétköznapi félelem. Vajon minden valóban olyan súlyos, mint amilyennek érezzük, vagy sokszor mi magunk nagyítjuk fel a gondokat? Van, aki túlgondolónak születik, más könnyebben enged, egy azonban biztos: a nevetés szinte mindig mindenkinél oldani képes a feszültségeket.

Osbáth Norbert, a Pamkutya nevű YouTube-csatorna tartalomgyártója az élet legszebb pillanatairól, sikerről és megfelelésről mesél. Beszélgetünk-e a gyerekkori önmagunkkal, és ha igen, miről? Büszke lenne ránk az a gyerek, aki valaha hitt bennünk? És végső soron kinek akarunk megfelelni – a külvilágnak vagy annak a belső hangnak, amely tudja, kik vagyunk?

Az epizód felhívja a figyelmünket arra, hogy próbáljuk minél többször észrevenni a szépséget, a jót, a nagybetűs Pillanatot. Hogy felismerjük: nemcsak a hangos sikerek számítanak, hanem a csendes, hétköznapi győzelmek is. Mert lehet, hogy nem az a kérdés, lesz-e belőlünk valami, hanem sokkal inkább az, hogy merünk-e azzá válni, akik valójában vagyunk.

A Kék Cetli hetente új epizódokkal jelentkezik a Kultúra.hu YouTube-csatornáján! Feliratkozom!

Ez is érdekelheti

Közösséggé formálta a közönséget dr. Farkas Levente András és a Kék Cetli

Áprilisban két alkalommal is megtöltötte az Uránia Nemzeti Filmszínház nézőterét a Kék Cetli néven népszerűvé vált online beszélgetéssorozat élő változata, a Petőfi Kulturális Ügynökség által szervezett Egy este dr. Farkas Levente Andrással című esemény.

A legnehezebb beszélgetés – megérkezett a Kék Cetli új epizódja

Miért olyan nehéz megismerni magamat? Miért van az, hogy különböző emberek mást látnak belőlem? – a Kék Cetli második évadának tizedik epizódjában dr. Farkas Levente András többek között ezekre a kérdésekre igyekszik választ találni. Előbb a vendégei segítségével, majd a legnehezebb beszélgetést is meghallgathatjuk.

Szabadság, szerelem – megérkezett a Kék Cetli új epizódja

Miért nem beszélgetünk egymással páncél nélkül? – teszi fel a kérdést dr. Farkas Levente András a Kék Cetli második évadának kilencedik epizódjában.

Elnézést az okozott kellemetlenségekért – megérkezett a Kék Cetli új epizódja

A boldogságot nem az élet kiemelkedő eseményeiben találjuk meg, sokkal meghatározóbbak a hétköznapok, a mindennapi teendők, pillanatok, hangulatok, és a pénz szerepe sem elhanyagolható. A Kék Cetli második évadának nyolcadik epizódjában dr. Farkas Levente András és vendégei arról beszélgetnek, mi a fontos számukra a hétköznapokban, mi mozgatja, motiválja, ihleti meg őket.